Partnerzy

Zapraszamy do lektury wydania lutowego

Po raz 25. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Grała także w czterech miejscach na terenie powiatu myślenickiego, w: Myślenicach, Krzywaczce, Sułkowicach i Lubniu. Zagrała tak, że nie musimy się wstydzić. Zebrane pieniądze (prawie 200 tysięcy złotych!) zasiliły konto WOŚP. Myślenickim sztabem, nie po raz pierwszy zresztą, dyrygowała Anna Nodzyńska – Papierz. Poprosiliśmy „dyrygentkę” o kilka słów związanych z istnieniem myślenickiego sztabu, jego historią i teraźniejszością. Efekty naszej rozmowy z Anną Nodzyńską – Papierz znajdziecie Państwo obok (fotoreportaż z akcji WOŚP na stronie 10).

Historię myślenickiej siatkówki męskiej pisze od sześciu lat grupka zapaleńców ze swoim trenerem Pawłem Wojtanem na czele. Pomysł istnienia męskiej drużyny siatkarskiej w strukturach SMS Dalin Myślenice oparty został na istniejącej w latach osiemdziesiątych drużynie grającej w barwach KS Dalin Myślenice. Reaktywacja zespołu przyniosła przez sześć lat owoce w postaci kilku utalentowanych zawodników, którzy stoją dzisiaj przed wspaniałą karierą. O nich i o innych problemach męskiej siatkówki w Myślenicach rozmawiamy na stronach 8 i 9 z trenerem Pawłem Wojtanem.

W jednym z poprzednich numerów Sedna porównywaliśmy ceny za wodę i ścieki, w tym numerze poddajemy porównaniom ceny za odbiór śmieci komunalnych. Kto ile płaci? Dlaczego skoro miało być taniej, jest coraz drożej? Czytajcie, proszę, na stronie 5.

Mamy ostatnio do czynienia z wysypem imprez o charakterze charytatywnym. Nic tylko się cieszyć, że są, jest to bowiem dowód na to, że wciąż istnieją wokół nas ludzie, którzy bezinteresownie i z oddaniem spieszą z pomocą, kiedy potrzebuje jej inny, bezsilny w swoich możliwościach człowiek. O dwóch takich imprezach: w Tokarni i w Dobczycach możecie Państwo przeczytać wewnątrz numeru.

Czytajcie nas, zaglądajcie na facebooka i na naszą stronę internetową. Do przeczytania za miesiąc.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *