Partnerzy

Zapraszamy do lektury grudniowego „Sedna”

Przemoc w jakiejkolwiek występowałaby ona formie, nie jest dobrym tematem przedświątecznym. Z drugiej jednak strony nie możemy unikać problemu i wyznaczać terminu, w jakim mamy o nim rozmawiać. Dlatego też na pierwszych stronach niniejszego numeru obok życzeń świątecznych znajdziecie Państwo rozmowę z osobą, która jak żadna inna stara się, aby przemocy w naszym życiu było jak najmniej i która o przemocy wie chyba najwięcej. To Sylwia Michalec – Jękot, dyrektorka myślenickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa (w skrócie OIKiP). Wywiad z dyrektorką na stronach 2 i 3.

Nie codziennie zdarza się, aby młodzi sportowcy z Myślenic reprezentowali nasz kraj podczas zawodów o Mistrzostwo Świata. Tymczasem taki zaszczyt przypadł w udziale młodym zawodnikom uprawiającym petanque, grę polegającą w największym skrócie na rzucaniu kulami do celu. Rozmowę z naszymi reprezentantami, członkami Myślenickiego Klubu Petanque, uczniami Gimnazjum numer 2 w Myślenicach, podopiecznymi trenera Grzegorza Kurowskiego przeczytacie Państwo na stronach 8 i 9.

Poza tym w numerze stałe rubryki, tradycyjnie o tej porze roku – Twarze Sedna oraz relacja z turnieju badmintonowego czyli Memoriału im. Adama Pulchnego (str. 15). Wspominamy także nieodżałowanego burmistrza Dobczyc Marcina Pawlaka, który odszedł od nas rok temu.

Miłej lektury i do przeczytania już w nowym 2016 roku!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *