Wybierz się na Ekstremalną Drogę Krzyżową

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Myślenic już po raz trzeci. W tym roku EDK rozpoczniemy mszą św. w kościele pw. Narodzenia NMP w Myślenicach, 7 kwietnia o godzinie 21.00. Po mszy osoby chętne wyruszą na wyznaczone trasy. Dwie z nich prowadzą do Kalwarii Zebrzydowskiej (32 i 39 km), jedna zaś wiedzie do Szczyrzyca (41 km). Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.edk.org.pl oraz facebook’owym fanpage’u EDK Myślenice, gdzie pojawiają się wszystkie informacje.

W ubiegłym roku w mszy św. uczestniczyło ok. 400 osób, z czego ok. 250 wyruszyło na trasy EDK Myślenice. Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości, wychodząca z inicjatywą do tych, którzy poszukują Boga w indywidualnej modlitwie, w warunkach innych, niż mury kościelne. Nadrzędnym celem EDK jest spotkanie z Bogiem. Ponadto ma wynikający z jej długości (ok. 40 km) wymiar ekstremalny. Forma ta sprawia, że uczestnik może doświadczyć ułamek męki Chrystusa, ale także nauczyć się znajdować Boga w trudnościach. Droga, którą przemierzy w trakcie EDK może stać się Drogą Przełomu jego życia.

Serdecznie zachęcamy do podjęcia wyzwania i spotkania z Bogiem w trakcie EDK. Bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *