Partnerzy

Wrześniowe „Sedno”

I tak oto, zupełnie niepostrzeżenie, wakacje dobiegły końca. Jest wrzesień i czas do szkoły. I chociaż są wśród nas tacy, którzy wypoczynek pozostawili właśnie na wrzesień, trudno oprzeć się faktom, że oto teraz czeka nas już tylko praca i praca, aż do … następnych wakacji.
Tak się składa, że w tym roku swoje dziesięciolecie obchodzi jedna z najprężniej działających na terenie Myślenic i powiatu grupa. To Stowarzyszenie Myślenicka Grupa Fotograficzna mgFoto. Trudno wobec tak znamienitego jubileuszu przejść obok. Nie przechodzimy, dlatego na trzech pierwszych stronach wrześniowego numeru „Sedna” zamieszczamy rozmowę z członkami grupy.
Wielkim echem odbiła się w Myślenicach (i nie tylko) wiadomość o chorobie nowotworowej oczu małego Ksawerego z Bysiny. Po raz kolejny okazało się, że w potrzebie i niesieniu pomocy potrafimy się zjednoczyć. Suma jednego miliona i dwustu tysięcy złotych potrzebna na wykonanie operacji w USA została dość szybko zebrana. Stało się tak dzięki wielu ludziom dobrej woli, organizacjom i osobom prywatnym. Byliśmy podczas koncertu charytatywnego na rzecz Ksawerego, który odbył się na płycie myślenickiego rynku. Ale koncert ten to zaledwie jedna z wielu inicjatyw, jakie podjęte zostały na terenie powiatu, aby ratować oczy malca. Relacje z koncertu znajdziecie Państwo na stronach 4 i 5 niniejszego numeru.
Pytanie czy kwota 3 groszy jest kwotą dużą czy małą ma jedną odpowiedź. Kiedy jednak urzędnik zasłaniając się nieprzejrzystością przepisów każe nam płacić za każdy metr sześcienny dostarczanej wody i odebranych ścieków o 3 grosze więcej, niż powinien zaczynamy zastanawiać się nie nad wysokością stawki, ale nad zasadami jej obliczania i czystością intencji obliczającego. Jak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zinterpretował przepisy, a jak uczynił to myślenicki MZWiK czytajcie Państwo na stronie 5.
W dziale sportowym znowu rajdy. Dlaczego? Bo obok wyników uzyskiwanych w tym roku przez myślenickiego pilota rajdowego Roberta Hundlę podobnie jak obok jubileuszu mgFoto niepodobna przejść obok.
Miłej lektury i do zobaczenia już za miesiąc.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *