Partnerzy

Stare samochody i motocykle w Myślenicach i w Dobczycach

Franciszek Wołek wraz z grupą przyjaciół zaprasza wszystkich myśleniczan na sobotę na godzinę 10 na płytę myślenickiego rynku. Odbędzie się tutaj II Ogólnopolski Zlot Pojazdów Zabytkowych, Kultowych i Motocykli Myślenice – Dobczyce 2015. Od godziny 10 na scenie trwać będą pokazy cheerleaderek i par tanecznych reprezentujących TG „Sokół”, zagra orkiestra dęta z Jasienicy pod dyrekcją Roberta Bylicy, można będzie spróbować swoich sił i wejść na szczyt ściany wspinaczkowej. Przez cały czas pobytu na rynku (do godziny 13) uczestnicy zlotu prezentować będą swoje samochody i motocykle. Odbędą się konkursy elegancji, wybrany zostanie najstarszy samochód zlotu, najstarszy motocykl. Laureaci zlotu nagrodzeni zostaną pucharami, wszyscy uczestnicy zaś dyplomami udziału i upominkami.

Około godziny 14 kawalkada zabytkowych aut i motocykli przemieści się do Dobczyc, do tamtejszego hotelu „Góra Jałowcowa”. Uczestnicy zlotu wezmą udział w rejsie spacerowym po wodach Zalewu Dobczyckiego, zwiedzą zamek dobczycki i odbędą spacer koroną zapory. W godzinach wieczornych czekać będzie na nich spotkanie przy grillu. Zagrają dobczyckie „Werdebusy” zaś oprawę muzyczną zapewni Piotr Gablankowski. Przez cały czas pobytu w Dobczycach samochody i motocykle można będzie oglądać na trawiastym parkingu przyhotelowym.

W niedzielę o godzinie 10.30 kolumna uczestniczących w zlocie samochodów przejedzie ulicami Dobczyc (ul. Jałowcowa, Rynek, ulica Jagiellońska, Witosa, Wesoła, Szkolna) i zatrzyma się na błoniach przy budynku Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego gdzie pojazdy można będzie oglądać aż do zakończenia zlotu czyli do godziny 12.

Na zdjęciu: Pierwszy zlot organizowany przez Franciszka Wołka i jego przyjaciół odbył się przed rokiem. Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *