Speed-ballowe sukcesy
W miniony weekend w Krakowie rozegrano III Mistrzostwa Polski w Speed-ballu. Zawodnicy z naszego regionu przywieźli 8 medali.
Organizatorem imprezy była Federacja Speed-ball Polska zrzeszająca całe speed-ballowe środowisko w naszym kraju. W zawodach wystartowało około 60 zawodników z różnych stron Polski, którzy zostali wyłonieni w lokalnych kwalifikacjach. Stawką w grze był nie tylko mistrzowski tytuł i miejsce na podium, ale również wejście do kadry narodowej i reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata.
Zawodnicy rywalizowali o podium w dwóch konkurencjach: grze singlowej oraz grze indywidualnej na czas – super solo. Klasyfikacja kobiet i mężczyzn prowadzona była z podziałem na wiek zawodniczek i zawodników. Najwięcej emocji towarzyszyło jednak meczom w turnieju Open, ponieważ zwycięzcy tego turnieju otrzymywali kwalifikacje na Mistrzostwa Świata do Kuwejtu.
Z naszego regionu wystawionych zostało 6 zawodników z Gminy Myślenice oraz 6 zawodników z Gminy Dobczyce. Łącznie dwunastoosobowa reprezentacja wywalczyła 8 medali (1 złoto, 4 srebra oraz 3 brązy). Zbigniew Bizoń dwoma srebrami w turnieju Open wywalczył miejsce w kadrze polskiej i kwalifikację do Kuwejtu na XXX Mistrzostwa Świata w Speed-ballu.
Na podium triumfowali:
– Iwona Mistarz (Speed-ball Poręba) – złoto w super solo U14
– Iwona Mistarz (Speed-ball Poręba) – srebro w grze singlowej U14
– Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) – srebro w super solo U14
– Marcelina Ryś (Speed-ball Poręba) – brąz w grze singlowej U14
– Błażej Płachno (Speed-ball Dobczyce) – brąz w super solo U14
– Tomasz Bizoń – (Speed-ball Myślenice) – brąz w super solo w turnieju OPEN
– Zbigniew Bizoń- (Speed-ball Myślenice) – srebro w super solo w turnieju OPEN
– Zbigniew Bizoń- (Speed-ball Myślenice) – srebro w grze singlowej w turnieju OPEN
W tym roku poziom był bardzo wysoki. Konkurencja nie śpi – niektórzy zawodnicy cały rok przygotowywali się do startu w zawodach. Ale my też nie próżnowaliśmy, nasi zawodnicy wywalczyli 8 medali – mówi Zbyszek Bizoń, zawodnik i trener klubów z Dobczyc i Poręby.
Impreza jak co roku była również okazją integracji, oraz refleksji nad dalszym rozwojem tej dyscypliny w Polsce. – Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na organizację wydarzenia oraz naszym liderom, którzy z tak dużym zaangażowaniem promują speed-ball w swoich regionach – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Federacji Speed-ball Polska.
Speed-ball to sport wywodzący się z Egiptu, który przywędrował do Polski 4 lata temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność. Prężny rozwój zawdzięcza przede wszystkim grupie mocno zmotywowanych ludzi, którzy dbają o jego popularyzację i rozwój.
Foto: archiwum
Dodaj komentarz