Partnerzy

Siepraw stolicą gospel

Po raz ósmy w Sieprawiu odbyły się warsztaty muzyki gospel. Wzięło w nich udział 235 osób. Oprócz śpiewu uczestnicy uczyli się także grać ten rodzaj muzyki. Zajęcia poprowadzili w tym roku po raz pierwszy: Ruth Waldron i Gerald T. Smith oraz Howard Francis, który w Sieprawiu gościł po raz kolejny. Na koniec trzydniowych warsztatów ich uczestnicy zaśpiewali koncert finałowy. Tradycyjnie już sala widowiskowo – sportowa w Sieprawiu pękała w szwach. Podczas trwającego półtorej godziny koncertu składający się z 235 osób chór zaśpiewał dziesięć utworów wzbudzając aplauz widowni. Gościem koncertu był znany dziennikarz Szymon Hołownia, który opowiadał o założonej przez siebie Fundacji Kasisi zbierającej środki na pomoc dla dzieci z wioski Kasisi w Zambii. Podczas koncertu zbierano datki do puszek, aby wspomóc fundację.

Głównymi organizatorami warsztatów gospel są: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Gimnazjum i Urząd Gminy w Sieprawiu, głównym sponsorem zaś Wodociągi Kraków.

Na zdjęciu: Koncert finałowy w sieprawskiej sali widowiskowo – sportowej. Foto: Maciej Hołuj

2 odpowiedzi na „Siepraw stolicą gospel

  • Ryszard pisze:

    Myślenice też maja salę widowiskową ,chyba nawet większą, dlaczego więc tak wspaniała impreza jest w Sieprawiu?

    • Iza pisze:

      Dlatego jest w Sieprawiu,ponieważ żeby organizować coś atrakcyjnego trzeba sobie zasłużyć.Wy budujcie sobie ronda i macie imprezy związane z przecinaniem wstążki ja je otwierają ,to jeszcze wam mało?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *