Partnerzy

Rozpoczynamy drugą „setkę” wydań Sedna

Niniejszym numerem rozpoczynamy drugą „setkę” wydań „Sedna”. Czas nieubłaganie biegnie do przodu przynosząc ze sobą coraz to nowe wydarzenia i fakty. W ich nawale nie myślimy o przeszłości, bardziej interesuje nas dzień jutrzejszy. Warto jednak od czasu do czasu zwolnić tempo i powrócić do historii. A ta niesie ze sobą wiele ciekawych faktów. O żołnierzach wyklętych spisano już tomy, ale nigdy za dużo. Nigdy za dużo na to, aby pamiętać o tym, że kiedyś wyklęci, dzisiaj zasługują na miano bohaterów. Przekonuje nas o tym w rozmowie z „Sednem” historyk z wykształcenia i pasji Ziemowit Kalinowski, autor książki o żołnierzach wyklętych oraz autor wystawy, która znajduje się w gmachu Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że kwietniowy numer „Sedna” to numer „muzyczny”. Tak się akurat złożyło, że imprezy muzyczne zdominowały miesiąc marzec, stąd relacje z konkursu gitarowego, stąd prezentacja działającego od ponad roku w strukturach MOKiS zespołu Dixi Band. Warto poznać bliżej tych muzyków. Każdy z nich wykonuje inną profesję, różny jest ich wiek, ale jedno łączy ich w całość: miłość do jazzu.

W dziale sportowym relacje z imprez, które miały miejsce stosunkowo dawno, ale których z racji ich charakteru nie sposób pominąć. Turniej charytatywny organizowany przez Kamila Ostrowskiego i grupę jego przyjaciół ratuje zdrowie i życie dzieciom, turniej strzelecki zorganizowany przez LKS Zarabie, to impreza, która swoim rozmachem zaskarbiła sobie uznanie kibiców i miłośników strzelectwa sportowego.

Tradycyjnie stałe rubryki na stałych stronach naszej gazety zachęcają do jej czytania. Zatem miłej lektury!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *