Partnerzy

Przyszli mistrzowie siatkówki w Akademii Małego Sportowca

W gminie Pcim zainaugurowany został projekt „Świat małego sportowca” – „Trzy kroki do sukcesu”. Projekt realizowany jest przez Fundację – Akademia Małego Sportowca, a z jej ramienia przez Andrzeja Tyrpułę i grupę jego przyjaciół. Projekt polega na organizacji trzech turniejów piłki siatkowej dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Pcim. Pierwszy z tych turniejów pod hasłem „Baw się” przeprowadzony został w sobotę 7 maja w hali sportowej Publicznego Gimnazjum numer 2 w Stróży. Wzięło w nim udział około 60 dzieci w wieku od 7 do 13 roku życia. Cały projekt dofinansowany jest z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Województwa Małopolskiego.

Mówi Andrzej Tyrpuła: Akademia Małego Sportowca działa od roku, choć sam pomysł zrodził się dwa lata temu. Zdecydowaliśmy się na siatkówkę, bowiem w najbliższej okolicy nie działa żadna sekcja siatkarska. Najbliższa istnieje w Myślenicach, ale nie zawsze rodzice mają czas na to, aby dowieź tam swoje pociechy na trening. W ramach dofinansowania zakupiliśmy 15 specjalnych piłek, sprowadzając je z USA. Są to piłki wykonane ze specjalnego, przyjaznego materiału i przeznaczone tylko dla dzieci. Chcemy nauczyć dzieci techniki gry w siatkówkę.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych: 1-3 klasy SP (pojedynki jeden na jeden) oraz klasy 4-6 SP (pojedynki drużyn składających się z trzech zawodników). Oprócz pojedynków pod siatką instruktorzy prowadzili także zajęcia z elementów siatkówki, takich jak zagrywka czy celność podania piłki. Drugi turniej rozegrany zostanie w czerwcu zaś trzeci, finałowy we wrześniu. „Sedno” objęło projekt swoim patronatem medialnym.

Na zdjęciu: Zajęcia z siatkówki podczas pierwszego turnieju Akademii Małego Sportowca. Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *