Partnerzy

Pierwsza nagroda za „Nieśmiertelny element”

 

W myślenickim Gimnazjum nr 3 (Zarabie) odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom trzeciej już edycji Małopolskiego Konkursu na Wiersz Patriotyczny. Organizatorem konkursu było wspomniane Gimnazjum, ale pomysłodawczynią i motorem napędowym przedsięwzięcia nauczycielka Małgorzata Kraus.

W tym roku tematem wiodącym konkursy była: Tradycja. Wiersze o tematyce patriotycznej nadeszły na konkurs od gimnazjalistów m.in. z Zalasowej, Krakowa, Zakliczyna i Myślenic. I nagrodę za wiersz „Nieśmiertelny element” jury przyznało Jakubowi Dudkowi uczniowi Katolickiego Gimnazjum im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie, drugą nagrodę Agnieszce Myszor z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zakliczynie za wiersz „Światło tradycji” zaś trzecią Gabrieli Mączce, uczennicy Gimnazjum nr 35 w Krakowie za wiersz „Decyzja”. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Zuzanna Gradoń (Katolickie Gimnazjum im. Św. Rodziny z Nazaretu w Krakowie), Mariola Piaskowy (Gimnazjum i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zalasowej) oraz dwaj uczniowie reprezentujący barwy gospodarza konkursu (Gimnazjum nr 3 w Myślenicach) Dawid Branewski i Jacek Horab.

Na pytanie czy żyjąc we współczesnej Polsce, kraju wolnym i demokratycznym świadomość patriotyzmu jest w ogóle młodym ludziom potrzebna, organizatorzy konkursu z całą stanowczością odpowiadają, że tak, chociaż przyznają, że dzisiejszy patriotyzm nie wymaga już takiego poświęcenia i ofiar, jak wtedy, kiedy Polska walczyła o swoją wolność i tożsamość i jest dzisiaj nieco inaczej pojmowany, niż przed laty.

Na zdjęciu zwycięzca konkursu Jakub Dudek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *