Numer lipcowy Sedna już w kioskach

Wakacje ruszyły pełną parą. Większość z nas spędza czas na urlopach. Takie są prawa kalendarza i … czterech pór roku. Kanikuła potrwa zapewne do 1 września. A wtedy, wciąż zgodnie z kalendarzem, ruszy kolejny rok szkolny. 1 września będzie szczególną datą dla myślenickiego Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego. W tym dniu bowiem OREW wprowadzi się do nowo powstałego, nowoczesnego i przestronnego budynku na granicy Osieczan i Zarabia. Powstanie tego budynku to jeden z nielicznych cudów do jakich doszło w ostatniej dekadzie na terenie powiatu. Mało kto wierzył w to, że ośrodek stanie. W grupie wierzących znaleźli się jednak Teresa Chłosta i Paweł Karniowski i to wystarczyło do tego, aby niemożliwe stało się możliwe. O cudzie budowy ośrodka OREW-u oraz o aktualnych problemach tej placówki rozmawiamy na naszych łamach z jej założycielką i dyrektorką Teresą Chłostą. Problemy osób niepełnosprawnych dotykają nas wszystkich. Dobrze jest zatem posiąść wiedzę na temat tego, jak im sprostać. Mamy nadzieję, że wywiad z Teresą Chłostą takiej wiedzy dostarcza.

Skoro wakacje, to wypoczynek, skoro wypoczynek to pytanie: … gdzie? Dla tych, którzy na okres wakacji pozostają w Myślenicach miasto nie ma zbyt bogatej oferty atrakcji. Ale są tacy, którzy uważają inaczej. Lektura tekstu Karoliny Kmery przekona Państwa o tym. Polecamy także drugi tekst tej samej autorki poświęcony bezpańskim psiakom. Co dzieje się z takimi zwierzakami na terenie gminy Myślenice i jak duża jest skala zjawiska, na te pytania stara się udzielić odpowiedzi tekst Karoliny.

Poza tym w numerze stałe rubryki. Rozkładówkę poświęciliśmy siostrom Szlachtównym z Borzęty, które, choć młode, odnoszą sukcesy na matach judo i są na początku drogi do wielkiej kariery. Zamieszczamy także szczególny dziennik pokładowy, który powstał podczas spływu kajakowego Wisłą do Gdańska dwóch śmiałków: Jakuba Choróbskiego i Michała Kasiny, relację z wielkiego wypasu kóz w Dobczycach oraz z zawodów sportowo – pożarniczych, w których rywalizował strażacki narybek. Sport reprezentują w tym miesiącu … szachy. Duży turniej szachowy odbył się po raz czwarty na płycie myślenickiego rynku. Zagrało 130 szachistów w tym jeden arcymistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *