Partnerzy

Majowy numer Sedna już dostępny

I już maj, przedsionek lata. Czas pędzi nieubłaganie, a my razem z nim. Mamy nadzieję, że w kieracie codziennych zajęć i pośpiechu znajdziecie Państwo choćby chwilę na to, aby sięgnąć po naszą gazetę. A w niej m.in. wywiad z Adrianem Kulikiem, szefem Zespołu Pieśni i Tańca „Dobczyce”. Mają Myślenice „Ziemię Myślenicką”, ma Tokarnia „Kliszczaków”, a Pcim „Pcimian” mają Dobczyce swój zespół. I to jaki. Tancerze „Dobczyc” coraz częściej odnoszą sukcesy podczas turniejów i festiwali tańców polskich, koncertują nie tylko w rodzimych Dobczycach, ale także daleko poza jego granicami. O aktualnych problemach zespołu Adrian Kulik rozmawia z Sednem na pierwszych stronach gazety.

Urszula Łętocha, biegaczka narciarska z Osieczan (a tak naprawdę z Buliny) idzie w ślady swoich starszych koleżanek: Justyny Kowalczyk i Sylwii Jaśkowiec. Jest nadzieją polskich biegów narciarskich na przedłużenie sukcesów w tej dyscyplinie sportu. Świadczą o tym choćby wyniki uzyskane przez Ulę w tym sezonie. Sama zawodniczka mówi, że przed nią ogrom pracy, a nas cieszy fakt, że Ula tej pracy się nie boi (wywiad z zawodniczką na stronach 8 i 9).

W polityce same ciekawe wydarzenia. Gmina Myślenice, konkretnie zaś jej burmistrz, postawił na „swoim” i rozpoczął burzenie zabytkowego budynku starej szkoły w Krzyszkowicach zaś w Starostwie Powiatowym odbył się spór pomiędzy radnymi Rady Powiatu z klubu PiS, a starostą w sprawie związanej z zatrudnieniem w strukturach starostwa i wcześniejszym zwolnieniem ze stanowiska jednej z dyrektorek szkoły średniej działającej na terenie powiatu myślenickiego. O tym wszystkim przeczytacie Państwo w naszej gazecie. A zatem … miłej lektury.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *