Partnerzy

Kwietniowy numer „Sedna”

Kwietniowy numer „Sedna”Kiedy oddajemy niniejszy numer do druku nie wiemy jeszcze kto po niezapomnianym Marcinie Pawlaku, burmistrzu Dobczyc obejmie to stanowisko. Kandydatów jest trzech. Jednym z nich jest Paweł Machnicki, człowiek, który z Marcinem Pawlakiem, jako jego zastępca, przeszedł długą drogę samorządową. Jak długą i co z niej wyniósł możecie dowiedzieć się Drodzy Czytelnicy z wywiadu, jakiego Paweł Machnicki udzielił „Sednu” jeszcze na początku marca tego roku.

Wybory nowego burmistrza Dobczyc zdominowały ostatnie dni w życiu tego miasta. Trudno się dziwić, wszak burmistrza wybiera się raz na cztery lata. Tymczasem jubileusz swojego pięciolecia obchodziła Myślenicka Orkiestra Kameralna „Concertino”. „Sedno” rozmawiało z założycielką orkiestry, skrzypaczką i dyrektorką Państwowej Szkoły Muzycznej w Myślenicach Jolantą Antkiewicz. Efekty wywiadu znajdziecie Państwo na stronie 11. Swój jubileusz obchodzi także Stowarzyszenie Myślenickiej Grupy Fotograficznej mgFoto. Grupa działa w Myślenicach dwa razy dłużej od „Concertino”. Rozmawialiśmy w związku z jubileuszem z prezesem mgFoto Mieczysławem Nowakiem. Z wywiadu dowiecie się Państwo jakie były początki grupy, kto w niej działał, kto działa dzisiaj i jaki jest wkład mgFoto w rozwój kultury i fotografii w Myślenicach.

O tym, że sport wspaniale łączy się z działalnością charytatywną przekonał nas po raz kolejny turniej charytatywny halowej piłki nożnej organizowany przez Kamila Ostrowskiego i grupę jego przyjaciół. Tym razem grano i tańczono (zumbę) na rzecz dwóch, chorych na serce chłopców: Mateusza i Krzysia. Relację z tego turnieju znajdziecie Państwo na stronie 15, tradycyjnie dla „Sedna” poświęconej zagadnieniom sportu. Jak zwykle zachęcamy do lektury. Szukajcie nas w kioskach i na stronie internetowej. Następne spotkanie już w … maju!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *