Partnerzy

Grudniowe Sedno

Jeszcze chwila i znajdziemy się w nowym, 2017 roku. Czas oszalał. Nie zawsze nadążamy za przyspieszeniem, jakiego nabiera. Dla bohatera naszego wywiadu pięćdziesiąt lat to jak z bicza strzelił. Stanisław Żuławiński nie zmieniłby nic ze swojego dotychczasowego życia. Wszystko co przeżył na estradzie jako artysta miało dla niego pozytywny wymiar. Mało jest dzisiaj artystów amatorów, którzy mogliby pochwalić się tak długim stażem. Pół wieku to szmat czasu. Nawet, jeśli komuś owe pięćdziesiąt lat „zleciało” jak z bicza trzasł. Piękny to jubileusz i warto o nim pamiętać.

Magdalena Dudzik może czuć się osobą wyróżnioną. Jest bowiem jednym z elitarnego grona ośmiu laureatów nagrody w dziedzinie pomocy społecznej przyznanej przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mieszkanka Raciechowic pracująca na co dzień w GOPS w Wiśniowej jest osobą niezwykle skromną. Niosąc pomoc innym jest zdziwiona, że za taką pracę przyznawane są nagrody, uważa bowiem, że wrażliwość na biedę innych ludzi każdy powinien nosić w sobie i okazywać ją poprzez swoje czyny bez oglądania się na jakiekolwiek korzyści.

Z tematów weselszych – warto zajrzeć na stronę 9 gdzie zamieszczamy tekst prezentujący jedyny, działający na terenie Myślenic (a kto wie czy także nie na terenie całego powiatu) kabaret. Formacja nazywa się Kabaret Czyli Show i ma za sobą 20 autorskich programów. Cieszy się dużą popularnością wśród myślenickiej publiczności zaś za siedzibę obrała sobie restaurację „Il Camino”. Może nasza prezentacja zachęci Was, Drodzy Państwo do tego, aby odwiedzić „Il Camino”, kiedy akurat trwać będzie tam kolejny występ Kabaretu Czyli Show?

I na koniec sport. Tym razem jubileuszowy. 95-lecie swojego istnienia obchodził KS Dalin Myślenice, instytucja, nad którą dwa lata temu zawisła groźba likwidacji. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy nie pozwolili na to, aby tak zasłużony klub zniknął z powierzchni ziemi. Dzięki nim mogliśmy być świadkami wspaniałej uroczystości. Relację z niej znajdziecie Państwo na stronie 16.

Żegnamy się, ale nie na długo. Zaledwie na okres miesiąca. Będziemy z Państwem ponownie w styczniu przyszłego roku. Wy zaś bądźcie z nami.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *