Partnerzy

Dotacje dla działających lokalnie

Jeśli działasz na rzecz lokalnej społeczności i masz ciekawy pomysł, możesz zdobyć środki na jego realizację. Do 15 lutego 2016 roku można aplikować w konkursie FIO Małopolska Lokalnie i zdobyć 5.000 zł. na realizację inicjatywy.

Wniosek o dotację mogą złożyć młode stażem organizacje lub trzy osoby tworzące grupę nieformalną, które chcą współpracować przy realizacji swojego przedsięwzięcia. Organizatorom zależy, aby pieniądze dotarły bezpośrednio do ludzi, którzy są najbardziej aktywni w swoich społecznościach i mają ciekawe pomysły. Konkurs ma wspierać ludzi, którzy podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.

Zależy nam na tym, by wzmocnić młode organizacje pozarządowe, a także lokalnych liderów działających w niesformalizowanych grupach. Dzięki udziałowi w programie będą oni mogli sfinansować działania, które przyczynią się do rozwoju grupy i zaktywizują mieszkańców – mówi Izabela Janczak-Bizoń z Fundacji ARTS.

Na co zatem można przeznaczyć środki? Na sprzęt, szkolenia, a w przypadku grup nieformalnych na warsztaty, spotkania, eventy i inne działania, które angażują mieszkańców. W konkursie nie ma ograniczeń tematycznych. Można otrzymać dotację na działania kulturalne, sportowe, edukacyjne, ekologiczne itp.

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie można skorzystać z spotkań informacyjnych:

26.01.2016 – Myślenice (14.00-16.00) Miejska Biblioteka Publiczna w Myślenicach 02.02.2016 – Wiśniowa (14.00-16.00) Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej.

W powiecie myślenickim konkurs organizuje Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS. W trakcie przygotowania do opracowania pierwszego projektu, można zainspirować się pomysłami, które otrzymały dofinansowanie poprzednich edycjach programu. Więcej informacji należy szukać na stronie www.malopolskalokalnie.pl Program FIO Małopolska Lokalnie jest dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *