Partnerzy

Czerwcowe wydanie „Sedna”

Wakacje tuż, tuż. Za tydzień, dwa, trzy rozjedziemy się po świecie w poszukiwaniu słońca i wody, ale zanim to uczynimy warto abyśmy wpadli na chwilę na myślenicki rynek. Dokładnie 20 czerwca o godzinie 10. O tej porze bowiem oficjalnie otwarty zostanie II Ogólnopolski Zlot Pojazdów Zabytkowych, Kultowych i Motocykli. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest myślenicki kolekcjoner starych samochodów Franciszek Wołek. Któż lepiej od niego opowie o tym jak będzie wyglądał tegoroczny zlot? Wywiad z Franciszkiem Wołkiem znajdziecie Państwo na trzech pierwszych stronach niniejszego wydania gazety. Mając w pamięci ubiegłoroczną edycję imprezy spodziewać się należy około stu maszyn. A jak będzie? Czas pokaże.

Dużo, jak zwykle, dzieje się w Dobczycach. Wybrany przez społeczeństwo tego miasta na burmistrza Paweł Machnicki urzęduje już na dobre. Zaraz na początku maja został zaprzysiężony, a już niedawno podpisywał umowę z przedstawicielem Urzędu Marszałkowskiego na dotację, dzięki której w Dobczycach powstanie kino. Z obu tych wydarzeń „Sedno” prezentuje relację (odpowiednio na stronie 5 i 13).

Wśród mnogości dyscyplin sportowych uprawianych przez myśleniczan petanque cieszy się niesłabnącą popularnością. O aktualnej sytuacji Myślenickiego Klubu Petanque, o planach na najbliższą przyszłość i o tym jak wygląda praca z męską kadrą narodową w specjalnym wywiadzie dla „Sedna” opowiada prezes MKP Grzegorz Kurowski (str. 8,9).

W dziale kulturalnym opowiadamy o niezwykłym rzeźbiarzu i malarzu Zdzisławie Słoninie przy okazji jego wystawy w Skomielnej Czarnej, o kolejnej już „Nocy muzeów” w myślenickim Muzeum Regionalnym „Dom Grecki” oraz o wizycie księdza Adama Bonieckiego w Myślenicach. Na stronie sportowej tym razem o biegach. Ekstremalnych czyli o runmageddonie w Myślenicach.

Czytajcie nas także przez wakacje. Miłego wypoczynku i miłej lektury.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *