Partnerzy

Co nowego w majowym wydaniu Sedna

Majowy numer „Sedna”, który właśnie macie Państwo przed oczyma (czy to w wersji papierowej czy elektronicznej) można nazwać sportowym. Cóż jednak poradzić na to, że tematy sportowe są w chwili obecnej tak ważne? Podnoszący się z upadku Klub Sportowy „Dalin” Myślenice, którego tradycje sięgają początków ubiegłego stulecia ma szansę przetrwania. Nowy zarząd i nowy prezes mają o to zadbać. Jaką wizję klubu ma Andrzej Talaga, jego nowy prezes? Jak chce pokierować klubem, aby ten odzyskał dawną świetność, kiedy na mecze piłkarskie przychodziło na stadion na Zarabiu … trzy tysiące ludzi? O tym można dowiedzieć się z treści rozmowy, jaką „Sedno” przeprowadziło z Andrzejem Talagą.
Ze sportem zetkniecie się państwo w naszej gazecie jeszcze dwukrotnie. Wertując kartki traficie na strony 8 i 9, gdzie zamieszczamy wywiad z zawodniczką strzelającą z pistoletu i zdobywającą w tej dyscyplinie sportu laury, reprezentantką LKS „Zarabie” Myślenice – Eweliną Płaszowską. Kiedy dotrwacie Państwo do przedostatniej strony gazety, znajdziecie na niej dwie relacje z zawodów w dyscyplinach motorowych – Rajdu Świdnickiego – Krause oraz z Pucharu Husqvarny w motocrossie.
Myślenickiemu ZUO zagląda w oczy widmo bankructwa. Instytucja, która śmieciami stoi narzeka na ich … brak. Dlatego należy ratować molocha, pompować w niego kolejne miliony, a wreszcie sprzedać, bo może ktoś kto kupi udziały od Gminy będzie w stanie na instalacji zarabiać (Gmina jakoś nie potrafi).
Dobczycki serial pt: „przedterminowe wybory” dobiegł końca. Rzutem na taśmę Paweł Machnicki pokonał Tomasza Susia (bo jakże inaczej nazwać różnicę 178 głosów dzielących rywali?) i on też przez najbliższą kadencję będzie sukcesorem nieodżałowanego Marcina Pawlaka. Statystyki wyborcze na stronie numer 3.
Poza tym tradycyjnie w numerze relacje z wydarzeń kulturalnych, które miały miejsce w różnych zakątkach powiatu oraz stałe rubryki, które jak mamy nadzieję znajdują wciąż i wciąż zainteresowanie w Państwa oczach.
Do czerwca żegna się z państwem Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *