Partnerzy

Co nowego w lutowym Sednie…

Jeśli zbyt często poruszamy na naszych łamach tematykę rajdów samochodowych musicie nam wybaczyć. Dzieje się tak dlatego, że nasi rajdowcy wciąż dostarczają świeżych pretekstów do tego, aby o nich pisać. Występ Jakuba Wróbla w najstarszym i najtrudniejszym rajdzie Rajdowych Mistrzostw Świata – Rajdzie Monte Carlo jest jak start utalentowanego, myślenickiego tenisisty ziemnego w turnieju wielkoszlemowym, na przykład w Rolland Gaross. Kuba jest pierwszym w historii myślenickich rajdowców zawodnikiem, który wziął udział w Rajdzie Monte Carlo. Nikt do tej pory nie dostąpił tej radości i wyróżnienia. Rozmawialiśmy z naszym pilotem rajdowym przed startem w Monte Carlo oraz zaraz po powrocie z Monaco do rodzinnych Myślenic. Efekt tych rozmów znajdziecie Państwo w postaci wywiadu na tronach 2 i 3.

Daniel Obajtek nie jest już wójtem Pcimia. Awansował na prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie. Schedę po nim przejął w Pcimiu młody, obiecujący samorządowiec Piotr Hajduk. O tym czy będzie kandydował na fotel wójta w przedterminowych wyborach, o tym jaką ma wizję gminy i o tym jak radzi sobie na nowym stanowisku pracy rozmawialiśmy z Piotrem Hajdukiem w połowie stycznia. Zachęcamy do lektury wywiadu z wicewójtem Pcimia na stronach 8 i 9.

Sieprawskie warsztaty muzyki gospel są już bardzo znane w całym kraju. Odbywają się regularnie od dziesięciu lat i dzięki swojej atrakcyjności i solidności zdążyły w tym czasie wyszkolić w śpiewie gospel ponad trzy tysiące osób. O jubileuszowych, dziesiątych Ogólnopolskich Warsztatach Gospel piszemy na stronach12 i 13. Kto jeszcze nie był w Sieprawiu na koncercie finałowym musi to zrobić jak najszybciej czyli za … rok!

Wiele jest turniejów i zawodów rozgrywanych na arenach sportowych powiatu. Ten turniej jest jednak najważniejszy, bowiem niesie pomoc chorym dzieciom. W jaki sposób? – czytajcie, proszę na stronie 15. Już za miesiąc do Waszych rąk trafi setny numer „Sedna”. Jesteśmy już razem osiem lat. I za to Wam dziękujemy.

Miłej lektury. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *