Co ciekawego w lutowym numerze?

Ci, którzy nie mogli doczekać się mrozu i śniegu wreszcie mogą czuć się usatysfakcjonowani. Ci, którym mróz i śnieg nie w smak nie kryją swojego niezadowolenia. Tak czy inaczej zima przypomniała sobie wreszcie o nas bez względu na to czy ktoś ją lubi czy nie. Czekając na nadejście wiosny poprosiliśmy o rozmowę dwóch mieszkańców Myślenic, którzy jako pierwsi w historii miasta postanowili powołać do życia telewizję. Wprawdzie wykorzystującą możliwości Internetu, ale czyż sposób przekazu i narzędzie są najważniejsze w obliczu doniosłości faktu, że oto Myślenice też mają swoją telewizję? Zapytaliśmy Bartka Cwynara i Jarka Chęcia o to jak im się wiedzie na nowej drodze zawodowej, z jakimi problemami musi borykać się medium przez nich zaproponowane i jakie są techniczne kulisy działania Powiatowej Telewizji Internetowej. Co powiedzieli? – można przeczytać obok.
Zima to także niskie temperatury. Grzejemy się zatem kto jak i czym może. Część mieszkańców myślenickiego Osiedla Tysiąclecia musiała pogodzić się z podwyżką opłat za dostarczenie ciepłej wody. To nie pierwsza taka podwyżka zaserwowana przez zarząd Spółdzielni „Zorza” mieszkańcom. Na tematy związane z działalnością „Zorzy” rozmawiamy z nowym członkiem Rady Nadzorczej Andrzejem Urbańskim. Obraz jaki roztacza przed nami nie jest optymistyczny. Wręcz odwrotnie. Polecamy tekst na stronie 5.
Wiele wydarzeń kulturalnych mających miejsce w styczniu i w lutym ma wciąż charakter nawiązujący do świąt Bożego Narodzenia. Wewnątrz numeru znajdziecie Państwo relacje z Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej Kolędy i Pastorałki, z warsztatów gospel odbywających się w Sieprawiu oraz Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych w Dobczycach. Poza tym prezentujemy obszernie Big Band Dobczyce, formację zdobywającą sobie na rynku muzycznym coraz większe uznanie tak słuchaczy, jak i jurorów konkursów i przeglądów muzycznych zaś w rubryce sport relacjonujemy otwarcie ośrodka sportowego Wisły Kraków na myślenickim Zarabiu.
Czytajcie nas na papierze i na ekranie monitorów (sedno.myslenice.org.pl). Wszystkiego Najlepszego. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *