Partnerzy

Burmistrz wyjaśnia

Na adres mailowy naszej redakcji wpłynął list od Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice. Ponieważ ma on bardzo ścisły związek z poprzednim naszym wpisem (patrz poniżej) przekazujemy jego treść naszym Czytelnikom w całości.

Szanowni Państwo,

Odpowiadając na protest z dnia 28.07.2016 r. dotyczący likwidacji Muzeum Regionalne Dom Grecki informuję, że  przekaz zawarty w piśmie Pani Agnieszki Cahn wiceprezes Stowarzyszenia Wspólnota Myślenice jest nieprawdziwy. Likwidacja muzeum ma związek z powołaniem nowego obiektu – Muzeum Niepodległości, które zostanie zlokalizowane w Myślenicach w specjalnie zaprojektowanym i wybudowanym budynku.

Nowoczesna jednostka będzie zajmować się zarówno  sferą kulturalną, jak i historyczną, etnograficzną  oraz tą związaną z tożsamością myślenickiej społeczności. Wszystkie zbiory, które obecnie znajdują się w Muzeum Regionalnym Dom Grecki zostaną przeniesione do nowego budynku. W nowoczesnej przestrzeni mają znaleźć się m.in. stałe ekspozycje, jak również sala wykładowa na ponad 150 osób, sala szkoleniowa dla dzieci oraz nowoczesna czytelnia naukowa. Tym samym instytucja zyska nowy obiekt i lokalizację, a także rozszerzy swój profil i możliwości działania przy zachowaniu dotychczasowego wieloletniego dorobku Muzeum Regionalnego. Zwiększy się przy tym metraż jak i oferta placówki. Co więcej, pracownicy zatrudnieni w Muzeum Regionalnym Dom Grecki otrzymają zatrudnienie w nowym muzeum.

Jeśli chodzi o działalność organizacji pozarządowych pragnę zauważyć, że jest ona niezwykle cenna dlatego w nowym muzeum na ich potrzeby zaplanowana została sala wykładowa wraz zapleczem technicznym.

Już dziś zapraszam Państwa jak i wymienione w piśmie organizacje do korzystania z tego miejsca i współtworzenia jego klimatu. Otwarcie Muzeum Niepodległości w Myślenicach przy ul. Traugutta planowane jest na listopad 2018 roku w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice,

Maciej Ostrowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *