Partnerzy

Zegartowice przywitały swojego kolarza

W godny sposób przywitały swojego bohatera, kolarza Rafała Majkę, zwycięzcę Tour de Pologne i najlepszego górala Tour de France rodzinne Zegartowice. Zawodnika witały tłumy zegartowiczan dumnych z faktu, że wieś ma tak wspaniałego sportowca.

Rafał Majka przybył do rodzinnego domu zaledwie na krótką chwilę, lada dzień wyjeżdża bowiem do USA na kolejny, ostatni już w tym sezonie wyścig.

W Zegartowicach kolarz witany był przez grupę przyjaciół oraz przez mieszkańców wsi. Było gromkie „Sto lat!”, gratulacje, prezenty, królewska korona, tort w kształcie koszulki w grochy i słowa podziwu. Rafał Majka przybył na boisko przy szkole podstawowej w Zegartowicach w towarzystwie swojej narzeczonej Magdy Kowal oraz rodziny: mamy, taty i rodzeństwa. Obecny był także pierwszy trener Majki Zbigniew Klęk. Po powitaniu kolarz odpowiadał na liczne pytania i dziękował kibicom za to, że są z nim nie tylko wówczas, kiedy święci sukcesy, ale także wtedy, kiedy przeżywa chwile trudne. – Mam dopiero 24 lata, długa kariera jeszcze przede mną, mogę Wam jednak tu i teraz obiecać, że zawsze będę walczył i że przyniosę Wam jeszcze nie jeden powód do dumy. Na koniec spotkania kolarz rozdawał autografy.

Na zdjęciu: Podczas przywitania Rafał Majka rozdał dziesiątki autografów. Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *