Partnerzy

Zapraszamy do lektury sierpniowego „Sedna”

Połowa wakacji za nami. Wakacji obfitujących w wielkie wydarzenia. Oto niejaki Rafał Majka, kolarz z Zegartowic (gmina Raciechowice) wygrał dwa trudne etapy Tour de France i wyrasta na kolarza światowego formatu. Kiedy rozmawialiśmy na łamach naszej gazety z kolarzem w grudniu ubiegłego roku zapowiadał , że powalczy na trasach wyścigów. Ilu było takich, którzy przewidzieli wówczas, że Rafał Majka tak szybko znajdzie się na ustach całego świata? Tak jak dla kolarza z Zegartowic kolarstwo jest dzisiaj całym życiem, tak całym życiem dla Karoliny Moskal – Flagi, dziewczyny z Sułkowic, jest taniec. – Taniec jest dla mnie jak … oddech – mówi Karolina. Ci, którzy zechcą zapoznać się z treścią wywiadu z tancerką, choreografką i właścicielką studia tanecznego przekonają się, że nie ma w tym stwierdzeniu krzty przesady.

Wakacje trwają i trwać będą jeszcze trzy tygodnie. Sierpień to tradycyjnie miesiąc bez alkoholu. Nie wszystkim udaje się o tym pamiętać. Temat alkoholu i związanymi z jego nadużywaniem problemami jest przedmiotem rozmowy z Kasią Ralską – Staszel, naszą koleżanką redakcyjną, która na co dzień kieruje myślenicką Poradnią Leczenia Uzależnień. Podobno Myślenice są drugie po Zakopanem miastem w Małopolsce pod względem ilości spożywanego alkoholu. To dane przerażające i chluby Myślenicom nie przynoszące.

Józef Polewka wakacje spędza pracowicie. Ten utalentowany rzeźbiarz nie tylko tworzy kolejne dzieła, ale także znajduje czas na to, aby zorganizować w swoim własnym domu warsztaty rzeźbiarskie dla przyjaciół z Holandii i Węgier. Co o swojej pracy i życiu myśli artysta dowiecie się państwo z wywiadu z nim.

Poza tym w numerze, jak zwykle, stałe rubryki i wiele (mamy nadzieję) interesujących Państwa tematów. Udanej końcówki wakacji i miłej lektury naszej gazety życzy Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *