Partnerzy

Zapraszamy do lektury lutowego Sedna

Do wiosny bliżej już, niż dalej. Narciarzom to nie w smak, ale kolarzom …? Kolarze preferują suche drogi, chociaż niektórzy od suchych dróg wolą wyboje i wertepy. Tak się składa, że pod jednym dachem mieszkają w Myślenicach: uprawiająca kolarstwo górskie Ania Szafraniec i jeżdżący po szosie jej mąż Marek Rutkiewicz. Byłoby grzechem nie wykorzystać tego faktu i nie porozmawiać z utytułowanymi kolarzami mając ich oboje w jednym i tym samym miejscu. Owoce spotkania dziennikarza „Sedna” z Anią i Markiem znajdziecie Drodzy Czytelnicy zaraz na początku naszej gazety.

O tym, że cierpliwość i konsekwencje Dobry Bóg zawsze wynagradza przekonujemy się na przykładzie małżeństwa Marii i Zbigniewa Ćwierzyków, którym urzędnicy i firma zajmująca się gromadzeniem śmieci wyrządziła wielką krzywdę niszcząc dzieło wieloletniej pracy ich rąk. Okazuje się, że zwykły obywatel nie stoi na przegranej pozycji w konfrontacji z urzędem, jeśli tylko wykaże determinację i upór. O wyrokach sądu w sprawach założonych przez Państwa Ćwierzyków prosimy czytać na stronie 5.

Jeśli są wśród Was miłośnicy gry na gitarze to dobrze się składa bowiem w niniejszym numerze znajdziecie Państwo obszerny wywiad z myślenicką wirtuozką gitary klasycznej, założycielką zespołu Cracow Guitar Quartet Jadwigą Wołek. Artystka opowiada o swojej karierze i między innymi wymienia cechy, jakimi powinien charakteryzować się muzyk chcący dobrze grać na gitarze.

Poza tym w numerze stałe rubryki, towarzyszące Czytelnikom „Sedna”, relacja z pięknego widowiska tanecznego oraz świetnej wystawy drzeworytów w niezawodnym Muzeum Regionalnym „Dom Grecki”. Miłej lektury i do … marca, czyli do wiosny!

Redakcja

Jedna odpowiedź na „Zapraszamy do lektury lutowego Sedna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *