Partnerzy

Zapaśnicy KS Dalin z medalami

W połowie października w katowickim spodku odbył się Międzynarodowy Turniej im. Jana Czai w zapasach styl klasyczny, w którym uczestniczyło 134 zawodników ze Śląska, Małopolski, województwa łódzkiego oraz dwa zespoły z Czech. W zawodach pod opieką trenerów Roberta Proszkowca i Ryszarda Szpakiewicza uczestniczyli zawodnicy K.S. Dalin Myślenice w składzie: Antoni Starzec, Adrian Poradzisz, Jan Mastela, Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska. W bardzo mocno obsadzonym turnieju nasi zawodnicy pokazali klasę zwyciężając w trzech kategoriach wagowych. W grupie młodzików w kat. wagowej do 59 kg złoty medal zdobył Adrian Poradzisz, który w finale pokonał zawodnika z Raciborza Michała Rostka. W kat. do 73 kg zwyciężył Jan Mastela pokonując w finale Czecha Tomasa Trojkę. Trzeci złoty medal wywalczył startujący w kat. wagowej do 54 kg w grupie kadetów Krzysztof Szpakiewicz wygrywając w finale z Mateuszem Galusiem z Piotrkowa. Drugi z kadetów – Jakub Miska wygrał dwie walki i dwie przegrał zajmując czwarte miejsce w kat. wagowej do 69 kg. Walkę o brązowy medal przegrał z Markiem Filipiakiem z Siły Mysłowice. Antoni Starzec zajął szóste miejsce w kat wagowej do 47 kg .

Bardzo cieszy dobra dyspozycja i postawa naszych zawodników szczególnie przed zbliżającymi się ważnymi zawodami – Mistrzostwami Europy w Sumo i Mistrzostwami Polski Młodzików w zapasach. Adrian Poradzisz i Jasiu Mastela najbardziej zacięte walki stoczyli w półfinale pokonując utytułowanych przeciwników – odpowiednio Igora Skibę i Gregora Manukiana. Krzysztof Szpakiewicz kończył wszystkie walki przed czasem, a podczas zawodów nie stracił żadnego punktu. Antoni Starzec wylosował najbardziej doświadczonych zawodników w swojej kategorii wagowej – późniejszych medalistów – złotego i brązowego. Pomimo ambitnej postawy obydwie walki przegrał.