Partnerzy

Zapaśnicy Dalinu z sukcesami na Śląsku

W Mistrzostwach Śląska w zapasach w stylu klasycznym uczestniczyło 83 zawodników z 6 klubów śląskich, 2 małopolskich i 1 czeskiego. KS Dalin reprezentowali: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg i Jakub Moskała w kat. wagowej do 80 kg. Oboje spisali się na medal. Krzysiek wygrał swoją kategorię wagową w finale pokonując w pierwszej rundzie zawodnika GKS Katowice Kamila Ostatka przez położenie na łopatki. Kuba wywalczył brązowy medal wygrywając 3 walki, jedną przegrywając. Jednak najbardziej zaciętą walkę stoczył ze srebrnym medalistą Mistrzostw Polski – Szymonem Brzezińskim z Rudy Śląskiej. Stawką był brązowy medal Mistrzostw Śląska. Kuba wygrał zdecydowanie na punkty 11:3 i tym samym zaliczył swój największy sukces w karierze. Niestety z różnych przyczyn (choroby, kontuzja) nie uczestniczyli w zawodach inni zawodnicy Dalinu: Jakub Miska, Jan Mastela i Adrian Poradzisz. Tym samym stracili możliwość poprawienia swojego dorobku medalowego w Mistrzostwach Śląska. Najbliższe zawody odbędą się w Myślenicach w sobotę 14 kwietnia. Będzie to Memoriał Władysława Ruska, Marka Horabika i Grzegorza Gomulaka, na który serdecznie myślenicki klub wszystkich sympatyków zaprasza. Foto: archiwum klubowe