Partnerzy

Wiosenne Sedno

No i mamy wiosnę. Przyszła po zimie, jak zwykle. Nie odczuwamy w tym roku jej dobrodziejstw w sposób szczególny, bowiem zima nie dała nam ku temu powodów. Wiosna nastraja optymistycznie. Nas także.
Wywiad, jaki prezentujemy Państwu dzisiaj na pierwszych stronach naszej gazety też jest bardzo optymistyczny. Monika Gubała, dyrektorka Szkoły Muzycznej w Dobczycach, to postać nietuzinkowa, na wskroś muzyczna i to na kilka co najmniej sposobów. Po pierwsze znakomita wiolonczelistka, po drugie wspaniała organizatorka, po trzecie wyśmienity pedagog. Łącząc wszystkie trzy cechy udało się naszej bohaterce w czasie nie dłuższym niż cztery lata uczynić z dobczyckiej szkoły placówkę na najwyższym poziomie kształcenia. Pani Monika wciąż głodna jest nowych wyzwań, co może tylko wróżyć jeszcze większy rozkwit kierowanej przez nią szkoły. Przeczytajcie Państwo uważnie ten wywiad, a dowiecie się składników recepty na sukces.
Sukcesem zakończył się także występ młodego, myślenickiego rajdowca Tomasza Kasperczyka w I Rajdzie Arłamów. Tomek po raz pierwszy w swojej krótkiej karierze usiadł za sterami topowego samochodu i od razu poradził sobie z jego ujarzmieniem. I chociaż możliwości auta i kierowcy są wciąż ogromne, już teraz możemy nieśmiało prognozować, że fuzja człowieka z maszyną ma szanse przynieść obfite owoce. Korespondencja własna z Rajdu Arłamów na stronie 14.
Sukces sportowy zanotowali również piłkarze myślenickiego Dalinu. Pewnie i bez kompleksów pokonali w inauguracji rundy wiosennej lidera tabeli drużynę Łysicy Bodzentyn. Wynik napawa optymizmem i wiarą w to, że pod wodzą trenera Krzysztofa Bukalskiego Dalin obroni miejsce w trzecioligowej tabeli grając z meczu na mecz lepiej i lepiej. Fotoreportaż z meczu Dalin – Łysica i komentarze do tego wydarzenia znajdziecie Państwo na stronach 8 i 9.
I co jeszcze? Kilka stałych rubryk, rozmowy i wywiady z ludźmi, którzy mają coś do powiedzenia i którzy nie stoją z założonymi rękoma, tylko biorą się z życiem za bary. Polecamy. Czytajcie nas, prosimy i nie zapominajcie o nas.
Miłej lektury.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *