Partnerzy

Wakacyjny numer Sedna

Okres letniej kanikuły, urlopów i wakacji rozleniwia nas wszystkich. Są jednak tacy, którzy w tym czasie muszą pracować. Wiesław Stalmach, wójt gminy Wiśniowa, rozpoczął swoją drugą kadencję urzędowania w nieco lepszym nastroju, niż miało to miejsce cztery lata temu, kiedy przejmował tę funkcję od swojego poprzednika. Budżet gminy został wyprowadzony na prostą i chociaż wciąż nie należy do największych, w Wiśniowej zaczynają inwestować. O tym co trzeba zrobić pilnie na terenie gminy, jak tego dokonać, o współpracy z radnymi Rady Gminy w wywiadzie na dwóch pierwszych stronach naszej gazety opowiada wójt Wiśniowej Wiesław Stalmach.

Wygląda na to, że maraton związany z kotłownią przy ulicy 3 maja należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „Zorza” dobiega końca. Zarząd „Zorzy” dokonał wnikliwej analizy trzech sposobów rozwiązania problemu starej, nie ekologicznej kotłowni i postanowił obdarzyć swoim zaufaniem jeden z nich polegający na remoncie kotłowni za pieniądze pochodzące z kredytu i środków pomocowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Z artykułu na stronie 4 dowiecie się Drodzy Czytelnicy jak przebiegało Walne Zebranie „Zorzy”, jakie są najważniejsze jego postanowienia i czy spełniają oczekiwania mieszkańców Osiedla Tysiąclecia.

Nie od dzisiaj wiadomo, że taniec jest jedną z najprzyjemniejszych form zdrowego spędzania wolnego czasu. Do tej prawdy musieliśmy długo dorastać. Dzisiaj z pomocą naszej świadomości przychodzą szkoły tańca, a jedną z nich jest ta założona i prowadzona od sześciu lat w Myślenicach przez Macieja Jopka. Zapytaliśmy właściciela szkoły o to czy myśleniczanie chętnie uczą się tańczyć, czy częściej czynią to panie czy panowie oraz o to jakie ma plany na przyszłość. Wywiad z Maciejem Jopkiem na stronach 8 i 9. Skoro o tańcu mowa, to w dobczyckim RCOS-ie odbył się maraton zumby na rzecz chorego malca. Okazuje się, że taniec daje się wspaniale łączyć z akcjami charytatywnymi, którą to konkluzję polecamy wszystkim instytucjom zajmującym się tańcem na terenie powiatu myślenickiego.

Drodzy Czytelnicy, wypoczywajcie, ładujcie akumulatory i wracajcie do domów. Wszak wakacje trwają tylko dwa miesiące.

Miłej lektury i do zobaczenia za miesiąc.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *