Partnerzy

Tenisowe święto w Myślenicach

W Myślenicach odbyło się święto tenisa. Ta dyscyplina sportowa mająca swoje początki w średniowiecznej grze uprawianej przez mnichów w europejskich klasztorach ma w naszym mieście długą tradycję. Na kortach przy ulicy Mostowej odbyła się uroczystość otwarcia kortów tenisowych oraz spotkanie z okazji XXX – lecia Grand Prix Myślenic w tenisie.

Dzięki wieloletnim staraniom korty tenisowe od paru lat odzyskiwały swój dawny blask. Ten kto odwiedzał Myślenickie Zarabie jakieś 25 lat temu , pamięta, że korty tenisowe nie były tylko miejscem spotkań graczy przebijających piłkę za pomocą rakiety. Korty tenisowe pełniły także rolę ośrodka kulturowego oraz były miejscem gdzie serdeczni przyjaciele spędzali czas, rozgrywali turnieje i wychowywali dzieci. Jeden z takich ,,starszych” wychowanków – Grzegorz Kosek dzięki uporowi i miłości do tenisa dopiął tego, że przy ulicy Mostowej miało miejsce otwarcie kompleksu sportowego i kortów tenisowych. Oprócz zmodernizowanych kortów są tutaj także toalety, szatnie i prysznice. Wszystko nowe, dopracowane i po prostu ładne. Sama uroczystość otwarcia była niezwykła. Po części oficjalnej do wspólnego biesiadowania przystąpiła wielopokoleniowa grupa myśleniczan powiązanych z tenisem na przestrzeni lat. Byli zatem prekursorzy tej dyscypliny sportu w naszym mieście. Z niedowierzaniem w oczach oglądali swoje tenisowe zdjęcia sprzed ćwierć wieku. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że wielu z nich jeszcze trenuje i to z doskonałym skutkiem, co udowodniły wyniki jubileuszowego turnieju.

Tenisowych „dinozaurów” dopingowały ich dorosłe już dzieci. Nie zabrakło także reprezentantów młodego pokolenia. Najmłodsze z nich liczyło sobie … pół roku.

Na zdjęciu: Fragment tablicy z fotografiami sprzed dwudziestu i trzydziestu lat. Foto i tekst: Karolina Kmera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *