Partnerzy

Sumici Dalinu z medalami Mistrzostw Polski

W hali widowiskowo – sportowej na Zarabiu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Sumo pod patronatem Generalnego Konsula Honorowego Japonii w Krakowie Krzysztofa Ingardena.

W zawodach uczestniczyło 179 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Zawodnicy oprócz zaszczytnego tytułu Mistrza Polski walczyli również o awans do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Rakvere (Estonia). Klub Sportowy Dalin reprezentowało czterech zawodników. Byli to: Krzysztof Szpakiewicz w kat. wagowej do 55 kg, Jan Mastela i Jakub Miska w kat. wagowej do 75 kg. oraz Szymon Bulka w kat. wagowej do 95 kg, Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, a indywidualnie zdobywając 1 złoty i jeden brązowy medal. Krzysztof Szpakiewicz potwierdził swoją dominację w kat. wagowej do 55 kg wygrywając wszystkie walki w bardzo krótkim czasie. Również finałowa – piąta z kolei walka z Mikołajem Raźniakiem miała podobny przebieg. Przeciwnik z impetem zaatakował próbując narzucić szybkie tempo i zaskoczyć Krzyśka, lecz on spokojnie skontrował i wygrał udowadniając, że w pełni zasłużył na to, by po raz czwarty w swojej karierze reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy. Niestety ta sztuka nie udała się Kubie Misce ani Jasiowi Masteli. Przed Mistrzostwami obaj mieli jeszcze szansę awansu, lecz aby zakwalifikować się do wyjazdu potrzebowali zwycięstwa. Niestety tym razem nie udało się wygrać. Jan Mastela wygrał pięć walk, a przegrał jedynie z Mistrzem Polski Ignacym Studnickim i zajął 3 miejsce. Jakub Miska wygrał pierwszą walkę, a później zaliczył wpadkę z Mateuszem Kobylarzem z Brzegu Dolnego. Niestety przeciwnik półfinałową walkę przegrał i nie pociągnął Kuby do repasaży. Jakub Miska został sklasyfikowany na 14 miejscu. Szymon Bulka nie walczył o kwalifikację, ponieważ nie uczestniczył w poprzednich zawodach. Podczas Mistrzostw Polski wygrał dwie walki i zajął piąte miejsce w swojej kategorii wagowej. Zawody były udane zarówno pod względem sportowym, jak również organizacyjnym. Piękne medale, trofea i nagrody zostały ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy, Starostwo Powiatowe, firmę Seat Dynamica i przez Stanisława Bisztygę.

Sekcja zapaśnicza składa serdeczne podziękowania głównym sponsorom i współorganizatorom zawodów, oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do ich realizacji, lub na co dzień pomagają w realizacji cyklu treningowego: Urząd Miasta i Gminy Myślenice, Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Marta i Jan Sawiccy – Firma JRD SAWICCY, Stanisław Bisztyga, HOTEL PARK – Stefan Hołuj, SEAT DYNAMICA – Jarosław Bochenek, ARNDEX – Maciej Kawa, Dom weselny EUFORIA, TARTAK Bysina – Jacek Leśniak, GRAFIHAFT – Sylwester Górecki, MASTELIX – Tomasz Mastela, NIKOLA, POL-BRUK – Pietrzak Paweł, REKLAMY BG REHAORTOPEDICA, Barbara Poradzisz, Sybilla Szpakiewicz.