Partnerzy

„Srebro” i „brąz” Zbyszka Bizonia

Zawodnicy z czterech województw zmierzyli się podczas I Mistrzostw Polski w speed-ballu. Podium zdominowali członkowie klubu speed-ball Małopolska, wśród nich Zbigniew Bizoń mieszkaniec Droginii, który zdobył dwa medale: srebrny i brązowy.

Zawody odbywały się 1 października w Krakowie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Speed-ball Polska. Zawodnicy mierzyli się w grze na czas (super – solo,) oraz pojedynkach singlowych. Jednocześnie prowadzone były rozgrywki kobiet i mężczyzn. Turniej prowadzony był w formule zawodów dla juniorów oraz zawodów Open. Najbardziej zacięty przebieg miały mecze w turnieju Open, w którym zmierzyli się najbardziej zaawansowani zawodnicy. Rywalizacja toczyła się nie tylko o miejsce na podium, ale także o możliwość występu na tegorocznych Mistrzostwach Świata. Finalnie wyłonionych zostało 6 reprezentantów – trzej zawodnicy i trzy zawodniczki. Bizoń zdobył w super solo 442 punkty, znajdując się tuż za Przemysławem Wolanem (453 punkty). Wynik zapewnił mu tytuł wicemistrza polski i srebrny medal. W grze singlowej stanął na podium jako trzeci zawodnik, zdobywając brąz.

Pod koniec października Polska Reprezentacja wylatuje do Tunezji. XXVIII Mistrzostwa Świata, rozegrane zostaną w 4 konkurencjach: gra singlowa, gra deblowa, super solo oraz sztafeta solo relay. Zawodnicy będą mierzyć się z reprezentantami 13 krajów.

Na zdjęciu: Zbigniew Bizoń z medalami. Foto: archiwum