Partnerzy

Sierpniowy numer Sedna już dostępny!

Jesteśmy w samym środku lata. Upały jakie nawiedzają Polskę nie omijają także Myślenic i powiatu. Trudno się zatem dziwić, że szukamy ochłody w rzekach i akwenach. Drogi miłośników kąpieli kierują się dzisiaj do Sułkowic. Wspaniały zalew jaki zbudowano tu przed rokiem okazał się inwestycją trafioną w przysłowiową dziesiątkę. Warto w tym miejscu przypomnieć, jak niektórzy radni myśleniccy naigrywali się z pomysłu budowy tego zbiornika. Dzisiaj musi im być po prostu … głupio. Dzisiaj to nie Myślenice są „kąpielową” stolicą regionu, ale właśnie Sułkowice. Świadczą o tym choćby tłumy plażowiczów okalające sułkowicki zalew. Dlaczego tak jest? Być może przyczyny takiego stanu rzeczy wyjaśni po części nasz tekst.
Marta Gajek propaguje rozsądek i patrzenie w przyszłość. Tego wymaga od siebie i od swoich kolegów radnych powiatowych. Sama funkcję radnej pełni od trzech kadencji, jest zatem doświadczonym samorządowcem. Jaką przyszłość widzi przed myślenickim szpitalem i jakie problemy musi w najbliższym czasie według niej rozwiązać Powiat? Marta Gajek ujawnia odpowiedzi na te pytania przed Czytelnikami „Sedna” w wywiadzie, który tradycyjnie drukujemy na dwóch pierwszych stronach niniejszego numeru.
Odwaga, poświęcenie i żelazna kondycja musi charakteryzować rasowego strażaka. Co do tego zgodni są bohaterowie naszej rubryki: „Twarzą w twarz”: Mariusz Pustuła i Szymon Jopek. Obaj młodzi strażacy, członkowie PSP w Myślenicach, upodobali sobie udział w arcytrudnych zawodach strażackich. Co z tego wynika? Czytajcie Drodzy Czytelnicy na stornach 8 i 9.
Poza tym w numerze tradycyjnie materiały poświęcone kulturze i wydarzeniom sportowym. Między innymi relacja ze wspaniałej biesiady orkiestr dętych w Tenczynie, z kolejnego, drugiego już Myślenickiego Zlotu Mini zorganizowanego przez Władysława Hodurka, jego rodzinę i grupę przyjaciół oraz rozmowa z Maciejem Koziełem, wielkim orędownikiem i krzewicielem gry w badmintona z Myślenic.
Miłej lektury.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *