Partnerzy

Sierpniowe, wakacyjne Sedno

Wakacje trwają w najlepsze. Są jednak tacy, dla których nie jest to okres całkowicie beztroskiej laby. Młody pianista z Myślenic, Michał Basista jeśli chce, a wiemy, że chce, zostać kiedyś wirtuozem fortepianu musi ćwiczyć grę także w wakacje. Mimo bardzo młodego wieku Michał ma na swoim koncie wiele sukcesów osiągniętych w konkursach i festiwalach pianistycznych. Czy za kilka lat chłopiec stanie się znanym pianistą? Nikt dzisiaj nie zna jeszcze odpowiedzi na tak postawione pytanie, bo też za wcześnie na stawianie tez, kiedy możemy tylko prognozować. W rozmowie z „Sednem” Michał Basista mówi o swojej pasji i o tym w jaki sposób ją realizuje.

O realizacji planów na najbliższą przyszłość mówi także w wywiadzie dla „Sedna” Piotr Hajduk, który po półrocznym okresie pełnienia funkcji zastępcy wójta Pcimia doczekał się oficjalnego wyboru na to stanowisko pokonując w wyborach uzupełniających jedynego rywala. Hajduk nie chce być rewolucjonistą, chce kontynuować kierunki rozwoju gminy przyjęte przez swojego poprzednika i doprowadzić do końca to, co w przeszłości zostało rozpoczęte, a co wciąż czeka na finał. O jakie niedokończone inwestycje chodzi dowiecie się Państwo z wywiadu na stronach 4 i 5.

Trzecią rozmowę, jaką w tym miesiącu przeprowadziliśmy dla Państwa, to rozmowa z Jerzym Moskalem, prezesem sekcji piłki nożnej w KS Dalin Myślenice. Drużyna piłkarska Dalinu wychodzi z dołka. W pierwszym sezonie po olbrzymich perturbacjach w szeregach klubu i rocznej nieobecności zespołu na ligowych boiskach drużyna sięgnęła po awans do IV ligi czyniąc to w bardzo przekonywający sposób. To zasługa głównie zawodników, ale także prezesa i całego zarządu klubu. O kulisach awansu i o innych problemach związanych z sekcją piłki nożnej Jerzy Moskal rozmawia z „Sednem” na stronach 8 i 9.

Nasze następne spotkanie we wrześniu. Wielu z nas wróci już wówczas z wakacji z naładowanymi akumulatorami, inni będą dopiero wybierać się na zasłużony odpoczynek. Jednych i drugich zachęcamy do lektury naszej gazety i do … przeczytania za miesiąc!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *