Partnerzy

Rajdowcy powrócili na kultowy OS

Półtora kilometra liczyła próba sportowa wytyczona przez organizatorów (Motosport Myślenice) dla uczestników drugiej w tym roku edycji Rallysprintu Motosport Myślenice. Tym razem trasę zlokalizowano na kultowym odcinku specjalnym Siepraw – Siepraw, na tym samym, na którym kilkanaście lat temu ścigali się najszybsi rajdowcy polscy rywalizujący w zaliczanym do RSMP Rajdzie Krakowskim. Tym, którzy pamiętają tamte czasy, czasy Piotra Kufreja czy Ryszarda Trzcińskiego, znanych kierowców rajdowych z Sułkowic i Myślenic łza zakręciła się w oku.

Na starcie przejeżdżanej trzykrotnie próby stanęło w sumie dwanaście załóg. Zostały one podzielone na cztery klasy. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej zwyciężyła załoga opola astry GSI: Grzegorz Gniadek/Maciej Rosiek uzyskując sumaryczny czas trzech przejazdów – 237,38 sek. (duet ten zwyciężył także w klasie 4). Na drugim miejscu uplasował się duet Daniel Mech/Dominik Bubula w citroenie saxo VTS (241,08 sek. – zwycięzcy w klasie 3) zaś na trzecim Krzysztof Dominik/Mateusz Zator w hondzie civic type R – 248,91 sek, zwycięzcy w klasie „gość”). W klasie 2 zwyciężyła załoga: Sławomir Leśniak/Mateusz Setkowicz w fiacie cinquecento.

W organizacji Rallysprintu działaczom Motosportu pomagali strażacy z OSP Myślenice – Śródmieście, myślenicka policja oraz Służba Maltańska. Puchary dla zawodników ufundowali: starosta myślenicki, burmistrz Myślenic, firma Jania Autohouse i Motosport.

Na zdjęciu: zwycięzcy II Rallysprintu Motosport Myślenice załoga: Gniadek/Rosiek w oplu astrze GSI. Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *