Partnerzy

Przegrana siatkarek Dalinu w Rzeszowie

W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy rewanżowej siatkarki drugoligowego Dalinu. Podopieczne trenera Jerzego Bicza przegrały wyjazdowe spotkanie z zespołem Developres Rzeszów. Rzeszowianki nie miały większych problemów z pokonaniem młodej drużyny z Myślenic w stosunku 3-0 (w setach 25-16, 25-23, 25-14). Z relacji trenera Jerzego Bicza wynika, że dwa pierwsze sety dalinianki, mimo przegranej, zagrały z wiarą, trzeci był już niestety tylko formalnością. – Ola Drewienkiewicz została w domu, podczas jednego z treningów podkręciła nogę i prawdopodobnie nie zagra już do końca rozgrywek – powiedział po powrocie z Rzeszowa do Myślenic trener Bicz. – Jak zwykle zmuszony zostałem do eksperymentowania. Na środku zagrała z konieczności Agata Żak, która do tej pory nigdy na tej pozycji nie grała. Sprawdziliśmy także drugą zawodniczkę grającą na pozycji libero – Olę Kozak, która zastąpiła nieobecną Krawczyk. Niestety tak młoda drużyna, w której gra jedna zaledwie seniorka – Kaśka Prośniak reszta zaś to kadetki i młodziczki – nie jest w stanie unieść ciężaru obrony miejsca w tabeli II ligi. Przed nami wprawdzie jeszcze jeden mecz rundy zasadniczej, a potem faza play out, w której prawdopodobnie zagramy z Wieliczką. Jeszcze wiele może się zdarzyć, ale nasza sytuacja jest bardzo trudna.

Dalin wystąpił w Rzeszowie w składzie: Monika Gablankowska, Żak, Prośniak, Szewczyk, Iszczuk, Kędziora, Kozak (libero) oraz Góralik i Skóra.