Pierwszy numer w 2014 roku już w kioskach

Nowy rok, to nowe wyzwania, nowe nadzieje i nowe cele. Każdy z nas wyznacza je dla siebie indywidualnie mając nadzieję na ich realizację. Jakie cele stawia przed sobą Agnieszka Węgrzyn, radna Rady Miejskiej w Myślenicach, aktywna liderka życia społecznego w swojej wsi – Głogoczowie? O tym i o działaniach podejmowanych do tej pory przez Panią Agnieszkę dowiecie się Państwo z wywiadu, którego udzieliła „Sednu”. Zapewne gdyby w każdej wsi naszego powiatu pojawiła się choć jedna osoba o takim ładunku energii jak bohaterka wywiadu i zechciała ją pożytkować także na lokalne działania, żyłoby nam się lepiej.
Swoje cele na 2014 rok sprecyzowali bracia Góreccy. Michał i Jakub to młodzi, utalentowani piłkarze, wychowankowie Dalinu. W rundzie wiosennej grać będą w jednej drużynie (Garbarnia Kraków). W rubryce „Twarzą w twarz” znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania, które wiele w kwestii najbliższej przyszłości obu piłkarzy wyjaśniają.
Temat szpitala myślenickiego wciąż żywy. Nie ma się co dziwić, skoro pomimo przeprowadzonych inwestycji poprawiających proces leczenia nad placówką wisi niebotyczny dług piętnastu milionów złotych. O tym jak zaradzić problemom lecznicy dyskutowano podczas sesji Rady Powiatu. Co wymyślono? Nasza relacja z sesji na stronie 4.
Ostatnie lata to wysyp teatrów amatorskich w Myślenicach. Właśnie jeden z nich ma zamiar wejść w tym roku na arenę. Zwiastunem działalności „Teatru przy drodze” był spektakl grupy dziecięcej „Mirakl”. O tej właśnie grupie i problemach trapiących „Teatr przy drodze” „Sedno” rozmawia ze Zbyszkiem Kaletą, współzałożycielem teatru i jego głównym reżyserem.
Oprócz tego w numerze stałe dla „Sedna” rubryki, które mamy nadzieję, cieszą się Państwa zainteresowaniem. A zatem: miłej lektury.
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *