Partnerzy

Pierwszy krok poczyniony. 3-1 siatkarek Dalinu z TKS Tychy

Myślenickie siatkarki KS Dalin uczyniły pierwszy, udany krok na drodze do obronienia miejsca w szeregach II ligi. We własnej hali (SP nr 3) pokonały zespół TKS Tychy w stosunku 3-1 (w setach: 25-14, 25-8, 20-25, 25-23). Mecz miał dwa różne oblicza. Podczas otwierających spotkanie setów, pierwszego i drugiego, Dalin dominował na parkiecie niepodzielnie, chociaż w pierwszym secie dopiero przy stanie 11-11 „odjechał” zdecydowanie i ekspresowo od tyszanek pozwalając im na zdobycie zalewie trzech punktów przy czternastu zdobytych przez siebie. W drugim secie przyjezdne zupełnie straciły rezon i pewność siebie, seryjnie psuły odbiór, były bezradne wobec ataków dalinianek. Wynik do ośmiu mówi zresztą sam za siebie. Niestety w secie trzecim zamiast pójść za ciosem i zakończyć mecz siatkarki Dalinu pozwoliły „podnieść” się z upadku rywalkom i po słabej grze uległy im do 20. Set czwarty przyniósł największą dawkę emocji. Dalin prowadził już 12-6, aby dać się dogonić w końcówce seta i pozwolić na remis 22-22. Niesione nadzieją na wygranie czwartej partii siatkarki z Tych rozochociły się, ale na szczęście dla Dalinu przytomne ataki m.in. Moniki Szlachetki i młodziutkiej, obiecującej Natalii Szewczyk dały mu zwycięstwo. Teraz Dalin pojedzie do Tych na mecz rewanżowy. Liczyć się będzie bilans dwóch spotkań. Zespół z lepszym dorobkiem pozostanie w lidze. Trzymamy kciuki.