Październikowe Sedno

I mamy jesień. Będzie zatem ciut jesiennie, ale też muzycznie. Natalia Jarząbek, bohaterka naszego wywiadu czołówkowego to prawdziwy muzyczny brylant (choć wciąż szlifowany). Flecistka rodem z Tokarni zaskakuje na każdym kroku. Przede wszystkim swoim profesjonalizmem. Zarówno w grze, jak i w podejściu do wspaniale rozwijającej się kariery. Możemy być zdziwieni i nikt nam tego stanu ducha nie odbierze, że w tak młodym wieku, Natalii Jarząbek udało się osiągnąć tak wiele. Aż „strach” pomyśleć co będzie dalej. My wróżymy piękną, międzynarodową karierę przeplataną coraz to nowymi osiągnięciami i sukcesami z najwyższej, światowej półki.

Muzycznie jest w tym numerze także za sprawą rozmowy z Jolantą Antkiewicz, założycielką Myślenickiej Orkiestry Kameralnej, dyrektorki myślenickiej Szkoły Muzycznej I stopnia, wspaniałej skrzypaczki. W rozmowie z „Sednem” Pani Jola mówi o aktualnej sytuacji MOK odnosząc się do jej ostatnich sukcesów i planów na najbliższą przyszłość. Kogo interesuje muzyka poważna i losy „Concertino” absolutnie powinien ten wywiad przeczytać. Tych, których to nie interesuje także powinni to uczynić. Zachęcamy do lektury strony 11.

Zawsze jest tak, że na łamach naszej gazety promujemy wszelkie działania o charakterze dobroczynnym, jakie mają miejsce w naszym regionie. Trudno zatem, abyśmy nie zauważyli tak dużej i wspaniałej imprezy jaką był I Małopolski Festiwal Sportu, impreza nie tylko przynosząca wiele radości i zabawy, ale przede wszystkim ratująca zdrowie dzieci. Relację z festiwalu znajdziecie Państwo na stronach 8 i 9.

Poza tym w numerze tradycyjnie rubryki, które funkcjonują w „Sednie” nie od dziś: „Polska za progiem”, „Dietetyk radzi”, „Historyczne wędrówki Marka Stoszka” i kolejny „List z Cambridge”. W dziale sportowym sylwetka młodej, utalentowanej tenisistki Julii Mosurskiej. Historycznej, bo pierwszej, oficjalnej mistrzyni Myślenic w tenisie ziemnym.

Miłej lektury. Bądźcie z nami do listopada. A potem jeszcze dłużej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *