Partnerzy

Nowości w lipcowym „Sednie”

Wakacje w pełni. Korzystajmy z uroków lata, bo tak krótko trwa …

Po raz pierwszy w siedmioletniej historii naszej gazety na pierwszych jej stronach wywiad z … księdzem. Marcin Godawa urodził się w Pcimiu, świetnie zna gwarę góralską i pisze piękne wiersze. Jak postrzega swoją rolę kapłana, nauczyciela i poety dowiecie się Państwo z wywiadu. Marcin Godawa mówi w nim także o swojej przyszłości. Warto przeczytać.

Dobczycka kapela podwórkowa „Werdebusy” gra i śpiewa już czterdzieści lat. Siłą napędową zespołu jest jego współzałożyciel i lider Stanisław Żuławiński. Gdyby nie jego upór i konsekwencja kapela dawno przestała by pewnie istnieć. A tak wciąż gra i śpiewa ku uciesze nie tylko mieszkańców rodzinnych Dobczyc. Rozmowę ze Stanisławem Żuławińskim znajdziecie Państwo wewnątrz numeru, tam także informacje o tym kto na przestrzeni czterdziestu lat występował w szeregach „Werdebusów” i jakie były największe osiągnięcia kapeli. „Werdebusy” są dzisiaj jedną z ikon miasta i trudno wyobrazić sobie Dobczyce bez nich.

Piłkarze myślenickiego Dalinu utrzymali się w tabeli III ligi. Uczynili to w 87 minucie kończącego rozgrywki meczu strzelając zwycięską bramkę Popradowi Muszyna. O podsumowanie sezonu piłkarskiego poprosiliśmy trenera zespołu Krzysztofa Bukalskiego. Szkoleniowiec zostaje w Myślenicach na kolejny sezon. Jak ocenia minione rozgrywki? Czytajcie Państwo na stronie 15.

Raz jeszcze powracamy do I Myślenickiego Zlotu Samochodów Zabytkowych bowiem była to impreza ze wszech miar udana choć organizowana po raz pierwszy. Już niedługo bo za trzy dni czeka nas III Zlot Samochodów Mini organizowany przez Władysława Hodurka. Program zlotu na stronie 13.

Wakacje w pełni. Korzystajmy z uroków lata, bo tak krótko trwa … Nie zapominajcie, proszę, o nas w te wakacyjne dni. Czytajcie nas na papierze i w Internecie. Miłej lektury. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *