Partnerzy

Noworoczne Sedno

To już osiem lat, jak jesteśmy z Państwem. Czas szybko mija. Zwłaszcza dla nas, gazety, która wyrocznią wielu miała przetrwać kilka zaledwie miesięcy. Na szczęście wyrocznie mają to do siebie, że … lubią się czasem nie sprawdzać (zwłaszcza, jeśli wygłaszane są zbyt pochopnie).

Sporo się w końcu ubiegłego roku działo. Listopadowe wybory samorządowe wydały owoc. Nie koniecznie świeży. Walka jaka rozegrała się o stołki starosty i wicestarosty przypominała … No właśnie. Przypominała co? Trudno nawet znaleźć adekwatne określenie na to, co działo się podczas wyborów na „powiatowe” stanowiska. Było sporo „podchodów”, rozmów, spotkań i przepychanek. Efekt: te same twarze na najważniejszych stołkach. Zdanie co do tego czy to dobrze czy też może niekoniecznie są mocno podzielone. Zmiana nastąpiła na stanowisku przewodniczącego Rady Powiatu. Henryka Migacza zastąpił Jan Marek Lenczowski. To jedna z niewielu zdobyczy zwycięskiego w wyborach powiatowych PiS-u. Z nowym przewodniczącym rozmawiamy o wyzwaniach czekających go w tej kadencji oraz o wizji prowadzenia Rady.

Okazuje się, że nie zawsze urząd ma rację. Dowodzi tego rozstrzygnięcie Wojewody Małopolskiego w sprawie zwolnienia ze stanowiska dyrektorki ZS w Dobczycach przez Zarząd Powiatu Myślenickiego. Treść niniejszego dokumentu nie pozostawia złudzeń co do faktu, że podjęta przez wspomniany zarząd uchwała nadaje się do … kosza. Przynajmniej Wojewoda uznał ją za nieważną w … całości! Piszemy o tym na stronie 4.

Podsumowanie sportowe roku oraz wywiad z dwójką wspaniałych kolarzy dopełnia stron niniejszego numeru. Jak zwykle czytajcie nas „na papierze” i w Internecie. Wszystkiego Dobrego i do … lutego!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *