Partnerzy

Myśleniccy strażacy wicemistrzami Polski

Strażacy z Komendy PSP w Myślenicach: sekcyjny Mariusz Pustuła i młodszy aspirant Szymon Jopek oraz ich kolega z Komendy PSP w Krasnymstawie Rafał Bereza stanowiąc drużynę Team Południe wywalczyli drugie miejsce podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w TFA.

Zawody rozgrywane były w Toruniu i na ich starcie stanęło kilkanaście zespołów w tym także wiele spoza granicy kraju. Nasi dzielni strażacy przegrali pierwsze miejsce różnicą zaledwie 48 sekund z zespołem Czech. Indywidualnie w zawodach Szymon Jopek zajął 8 miejsce zaś Mariusz Pustuła 15. Obaj strażacy startowali także w rozgrywanych równolegle Mistrzostwach Europy w FCC. Tutaj myślenicki duet zajął bardzo dobre 12 miejsce (na 109 startujących teamów). Indywidualnie Jopek był 18 zaś Pustuła 37. Już 12 lipca obaj strażacy wyjeżdżają do Brukseli, gdzie rywalizować będą podczas Europejskiej Olimpiady Policjantów i Strażaków. Wraz z Szymonem i Mariuszem do Brukseli pojadą także: kapitan Marek Łabędź oraz sekcyjny Sławomir Góralik.

Na zdjęciu: Drużyna, która zajęła w Toruniu II miejsce, od lewej Pustuła, Bereza i Jopek. Foto: archwium.