Partnerzy

Marcowe „Sedno” dla kobiet

Echa Igrzysk w Soczi wciąż mamy w uszach. Tak dobrze nigdy jeszcze w zimowym sporcie olimpijskim nie było. Sześć medali w tym cztery z najdroższego kruszcu to prawdziwy powód do radości dla kibiców i miłośników sportu. Mieliśmy i my, mieszkańcy powiatu myślenickiego, swój akcent w dalekiej Soczi. Była nim wspaniała biegaczka narciarska rodem z podmyślenickich Osieczan Sylwia Jaśkowiec. Postanowiliśmy zapytać mamę Pani Sylwii, Zofię Jaśkowiec, o to jak ocenia występ swojej córki na Igrzyskach. Przy okazji zadaliśmy jej nieco więcej pytań związanych z osobą córki i tak, zupełnie spontanicznie powstała rozmowa, którą prezentujemy obok. Dowiecie się z niej Państwo jak doszło do tego, że Sylwia reprezentuje dzisiaj nasz kraj podczas najważniejszych imprez sportowych na świecie w tym także na Igrzyskach i jak wiele wysiłku i wyrzeczeń kosztuje ją uprawianie ukochanej dyscypliny sportu.

Środek gazety zarezerwowaliśmy tym razem dla kobiet. Dlaczego? Z prostych przyczyn. Marzec to kobiecy miesiąc. Jest to po części związane ze Świętem Pań, po części zaś z nadchodzącą wiosną. Panie, które znalazły się na naszych stronach oznaczonych numerami 8 i 9 to kobiety znane, lubiane, cenione za swoją działalność, pracę i postawę. Kobieta we współczesnym świecie, nie oglądając się na parytet i na to czy tego chcemy czy nie zdobywa coraz więcej przestrzeni życiowej zagospodarowując ją na swój wspaniały sposób. Nie inaczej jest w naszym przypadku. Kobiety są w urzędach, samorządach, w sporcie i w kulturze. I niech tak zostanie.

Poza tym w numerze jak zwykle sporo kultury, sportu (tym razem o charakterze charytatywnym) i stałe rubryki, do których, jak mniemamy, jesteście Państwo przyzwyczajeni. A zatem: miłej lektury. Wpisujcie w przeglądarkę Waszych komputerów adres – sedno.myslenice.org.pl i czytajcie nas na papierze.

Z pozdrowieniami

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *