Partnerzy

Majowe „Sedno” w kioskach!

Dla wielu Polaków, by nie rzec, że dla większości z nich, kanonizacja Polskiego Papieża Jana Pawła II i włączenie go w poczet świętych było najważniejszym wydarzeniem miesiąca kwietnia, a może nawet całego pierwszego półrocza tego roku. Na wiele sposobów manifestowano swoją radość z doniosłości tego faktu. My postanowiliśmy uczynić to za pośrednictwem rękopisów Biskupa Karola Wojtyły, prezentując na naszych łamach skany oryginalnych listów, które przyszły papież słał m.in. do ówczesnego I sekretarza PZPR Władysław Gomułki. Pochodzą one ze zbioru Karoliny i Piotra Gorzelanych, właścicieli legendarnej już dzisiaj restauracji „Grzybek” w podmyślenickiej Stróży. Treść listów jest świadectwem bezgranicznego zaangażowania w sprawę budowy nowohuckiego kościoła przez Karola Wojtyłę. Takim był, kiedy zamieszkiwał w Krakowie przy ulicy Franciszkańskiej, takim pozostał do ostatnich swoich dni w Stolicy Piotrowej.

Okazuje się, że niesienie pomocy i ratowanie ludzkich: życia i zdrowi ma wiele wspólnego z … zawodami sportowymi. Przykład młodszego aspiranta Szymona Jopka przekonuje nas o tym bez reszty. Tężyzna fizyczna, która wymagana jest od strażaka podczas rozgrywania zawodów przenosi się na wykonywany przez niego zawód nieomal wprost proporcjonalnie. Warto przeczytać wywiad z młodym strażakiem, bowiem wnosi on do codziennego życia wiarę w to, że są ludzie, na których możemy liczyć w dzień i w nocy. Jopek jest wzorowym strażakiem i pilnie trenuje, aby poprawić swoje czwarte miejsce na świecie wywalczone z drużyną podczas zawodów Firefighter Combat Challenge w egzotycznym Abu Dhabi.

Poza tym w majowym numerze Sedna rozmowa z Justyną Jajko, menedżerem jednej ze szkół średnich działających w Myślenicach, szkoły, która nie obawia się niżu demograficznego, pierwszy odcinek nowej rubryki „autosalon Sedna”, problemy myślenickiego Zakładu Utylizacji Odpadów i dział kulturalny, a w nim m.in. relacja z dobczyckiego konkursu „Młodzi czarodzieje gitary” zorganizowanego już po raz trzeci przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Dobczycach.

Miłej lektury.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *