Partnerzy

Listopadowy numer Sedna

Kiedy my, myśleniczanie nie możemy doprosić się o to, aby którejś z ulic lub nowemu rondu w centrum miasta nadano pośmiertnie imię zasłużonego dla Myślenic strażaka, druha Andrzeja Burzawy, inicjatora i założyciela Strażackiego Klubu Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego, kiedy myślenickie ronda nazywa się imionami osób dla miasta mało lub w ogóle nie zasłużonych, w Sułkowicach nadano właśnie hali sportowej imię znanego, charyzmatycznego trenera Władysława Piątkowskiego. Sam Piątkowski komentuje rzecz całą ostrożnie. – Znam środowisko i ludzi, nie wszystkim się to podoba – mówi. Cały wywiad z legendarnym budowniczym potęgi żeńskiej piłki ręcznej Gościbii znajdziecie Państwo na pierwszych stronach niniejszego wydania gazety.
Drugi, duży wywiad zamieściliśmy na rozkładówce. Rozmawiamy w nim z Gabrielem Turskim, podróżnikiem i zdobywcą wielu trudnych gór i szczytów w: Azji, Afryce, Ameryce Południowej i Europie. Turski tłumaczy się w rozmowie z nami m.in. ze swojej pasji chodzenia po górach, odpowiada na pytania dlaczego naraża swoje zdrowie, a nierzadko życie i co z tego ma?
Ochrona czy eksponowanie dziedzictwa kulturowego ma sens i jest ze wszech miar słuszne, ale zastanawia, kiedy wiąże się z pozbawieniem ludzi pracy i dochodu i kiedy nie traktuje wszystkich, którzy ów proces zakłócają na równi. Rada Miejska zweryfikowała plan zagospodarowania przestrzennego dla centrum miasta rugując zeń podmioty handlowe o charakterze mobilnym i tymczasowym uważając, że psują one wizerunek starej zabudowy. Tymczasem radnym nie przeszkadza proceder uprawiania „żulostwa” na terenie miasta, który to proceder wciąż narasta i z którym nie potrafią poradzić sobie stosowne służby, a który wizerunkowi miasta chluby nie przysparza. Teksty dotyczące tej tematyki znajdziecie Państwo na stronach: 4 i 6. Poza tym, jak zwykle, stałe rubryki „Sedna”, a w nich dużo kultury i sportu.
Życząc miłej lektury, żegnamy się z Państwem na … miesiąc. Do przeczytania!
Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *