Partnerzy

Listopadowe wydanie Sedna

Listopad nigdy nie nastraja nas optymistycznie. Raczej nostalgicznie i lirycznie. To zrozumiałe. Bywa, że wspomnienia są zbyt świeże. I zbyt bolesne. Ale żyć trzeba.

Siedemdziesiąt lat to piękny wiek. Tyle liczy sobie dokładnie największa w powiecie myślenickim szkoła średnia – Zespół Szkół Techniczno – Ekonomicznych w Myślenicach. Na pierwszych stronach niniejszego numeru znajdziecie Państwo wywiad z obecnym dyrektorem ZSTE Jerzym Kosińskim, który opowiada o samej szkole i o jej codziennym życiu.

Drugi, duży wywiad można przyczytać na rozkładówce numeru. Tym razem rozmawiamy z Jackiem Kaczmarkiem, prezesem powstałego przed ponad dwu laty Myślenickiego Klubu Motorowego. MKM jest lub był w niedalekiej przeszłości, organizatorem kilku wartościowych imprez off roadowych i cross country. Członkowie klubu udowadniaja, że nawet w dobie kryzysu, można zdobywać środki na organizację ciekawych imprez, pod warunkiem jednak, że się tego chce. Jak widzi dalszy rozwój klubu jego prezes, z jakimi probelmami muszą walczyć władze – dowiecie się państwo czytając wywiad na stronach 8 i 9.

Czy dobre wina mogą powstawać tylko we włoskich, hiszpańskich i austriackich winnicach? Okazuje się, że nie. Potwierdzeniem faktu, że dobre wino można trakże wyprodukować w … Stadnikach (gmina Dobczyce) jest Maciej Hyży, winiarz rodem ze Stadnik. O tym jak doszło do założenia winnicy, jak ją uprawiać i jak produkować wino oraz jakie są z tego korzyści rozmawiamy z Maciejem Hyżym w jego 35 – hektarowej winnicy (strona 10).

Swój kolejny sezon w III lidze rozpoczęły myślenickie siatkarki Stowarzyszenia Miłośników Siatkówki Dalin. Drużyna została przez trenera Jerzego Bicza znacznie odmłodzona. Stało się tak nie tyle za sprawą trenerskiej taktyki, ale z konieczności. O tym jakie cele stawia przed młodą ekipą doświadczony trener i jakie siatkarki bronią w tym roku barw SMS dowiecie się państwo z artykułu na stronie 15, gdzie jak zwykle króluje sport.

Zapraszamy do lektury. Byle do … wiosny!

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *