Listopadowe wydanie już dostępne

Drodzy Czytelnicy

Jesteśmy w listopadzie o czym przypomina nam nasz stały felietonista Marek Stoszek pisząc na stronie 14 o tym, abyśmy przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek pamiętali nie tylko o najbliższych, ale także o tych, którzy dla miasta i regionu zrobili za życia tak wiele dobrego.

Zmarłych należy czcić i szanować, ale życie, jak to życie płynie wartkim nurtem i rzadko ogląda się za siebie. Listopadowy numer śmiało można nazwać sportowym. Tak się złożyło. Nie zabiegaliśmy o to specjalnie. Zatem na stronach 8 i 9 znajdziecie Państwo wywiad z wnukiem i dziadkiem czyli z Krzysztofem i Ryszardem Szpakiewiczami, z których jeden osiągnął już swoje sukcesy sportowe, drugi natomiast zamierza przebić. Na dwóch ostatnich stronach (15, 16) przeczytacie Państwo o problemach myślenickich siatkarek oraz o człowieku, który promuje nową dyscyplinę sportu – Speed – Ball osiągając w niej przy okazji spore sukcesy, także na MŚ.

Na okładce tym razem postać Radosława Ambrożego, szefa powiatowego koła .Nowoczesnej. Partia ta chce mieć głos nie tylko centralnie, ale także lokalnie. Zapytaliśmy zatem szefa myślenickiego koła o to, co najważniejsze – jak podchodzi, co myśli i jakie ma plany w stosunku do naszej, lokalnej rzeczywistości: jakości życia i nurtujących nas problemów. Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziecie Państwo obok, gdzie zamieszczamy obszerny wywiad z Radosławem Ambrożym.

W kulturze na czoło wydarzeń wysuwa się wspaniały koncert Myślenickiej Orkiestry Kameralnej „Concertino” oraz Dobczyckie Zaduszki Muzyczne. „Sedno” obecne było na obu tych imprezach i to nie tylko z racji pełnienia nad nimi patronatu medialnego. Relacje na stronie 11.

To tyle w tym miesiącu. Bądźcie gotowi Drodzy Czytelnicy na daleko idące zmiany, które w naszej gazecie mogą nastąpić już na przełomie roku. Ale nie chcemy zapeszać, zatem na razie – sza!

Pozdrawiamy. Czytajcie nas i bądźcie z nami.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *