Partnerzy

List otwarty Bogdana Sztabkowskiego do radnych miejskich

Oto treść listu, jaki drogą elektroniczną nadszedł do redakcji „Sedna”:

Zwracam się z prośbą do Pana Wiktora Kielana i Pana Rafała Zalubowskiego o interwencję w sprawie przywrócenia znaków ograniczających prędkość do 40 km/h na całym ciągu ulicy 3-go Maja w Myślenicach i usunięcia nowo postawionych znaków zakazu zatrzymywania się i postoju. W ostatnich dniach zdemontowano znaki ograniczające prędkość do 40km/h na znacznym odcinku ul 3-go Maja i wsi Bysina, natomiast ustawiono znaki zakazujące zatrzymywanie się i postój na części ul 3-go Maja. Przypominam, że ograniczenia 40 km/h były zastosowane po licznych wnioskach mieszkańców ul 3-Go Maja, Radnych Miejskich i Radnych Powiatowych, jak również Komisję ds Bezpieczeństwa  przy UMiG Myślenice i Komisję Bezpieczeństwa przy Powiecie Myślenickim oparte o opinię POLICJI. Sytuacja bezpieczeństwa na ul 3-go Maja pogarsza się wraz ze wzrostem ilości aut osobowych i ciężarowych, przebieg drogi ze wschodu na zachód przy słonecznej pogodzie w godzinach rannych i popołudniowych poprzez kąt padania promieni słońca znacznie ogranicza widoczność zarówno kierowcom jak i pieszym, na znacznym odcinku ulicy nie ma normatywnych szerokości chodnika, a od strony potoku Bysinka jest tylko bezpiecznik szerokości 0,5 m!!! Wyjścia z posesji są bezpośrednio na ulicę, część domów stoi w odległości 0, 5m !!!.

Proszę by podano informację do publicznej wiadomości z jakich powodów zdjęto znaki ograniczające prędkość, przypominam że zarządcą drogi jest Starosta Myślenicki.

We wtorek 27 maja Pan Tomasz Bombol z Wydziału Komunikacji pokazał mi projekt nowej organizacji ruchu, nie ma w tym projekcie znaków zakazu zatrzymywania się i postoju na odcinku powyżej SP nr 3 jadąc w kierunku Bysiny do skrzyżowania z ul Solidarności. Obecnie takie znaki ustawiono i w obrębie gdzie mieszkam zakaz obowiązuje w obydwu kierunkach od SP nr 3 do skrzyżowania z ul Solidarności. Odcinek ten jest przejrzysty dla kierujących, natomiast powyżej skrzyżowania z ul Solidarności gdzie są łuki i ograniczona widoczność, brak normatywnego chodnika zwłaszcza odcinek od ostatniego mostu na potoku Bysinka do granicy miasta i wsi Bysina i poniżej SP nr 3 jadąc w kierunku miasta nie ma tak rygorystycznych zakazów. Obecny stan oznakowania na tym odcinku naraża mieszkańców na płacenie mandatów za pozostawienie pojazdu i znacznie ogranicza dostęp mieszkańców Myślenic do usług i drobnej wytwórczości.

z poważaniem

Bogdan Sztabkowski

Foto: Bogdan Sztabkowski

Jedna odpowiedź na „List otwarty Bogdana Sztabkowskiego do radnych miejskich

  • Pierszomajowy pisze:

    Czy tam na 3-go maja będziecie mieć ograniczenie do 40 czy 50 czy 60km/h to i tak Policja nie łapie.
    Jeżdżą tam ile im się podoba, więc po co ograniczenia ?

    A znaki to jak widać – „wolna amerykanka”. Kto ma dużą buzię to sobie załatwi co chce. Tak jest w całych Myślenicach, widać to po wydawanych decyzjach o pozwoleniach na budowy tam gdzie to jest niemożliwe.
    Pozwolono na Lewiatan, pozwolono na Top Market w miejscu gdzie nie ma miejsca nawet na samochody KILKU klientów a co dopiero do rozładowania towaru. Jak się tam korkuje to wszyscy widzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *