Partnerzy

Kolędowanie w RCOS-ie

„W cztery świata strony” – pod takim hasłem odbył się w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Oświatowo – Sportowego w Dobczycach koncert kolęd. Jego pomysłodawczynią była dyrektorka Szkoły Muzycznej w Dobczycach Monika Gubała zaś organizatorsko przyłączyli się do pomysłu: MGOKiS, orkiestra dęta OSP Dobczyce, Miejska Biblioteka Publiczna oraz UGiM Dobczyce.

W koncercie udział wzięli samorządowcy, urzędnicy, przedstawiciele stowarzyszeń, dzieci z przedszkoli i szkół, harcerze, strażacy oraz mieszkańcy gminy i miasta Dobczyce. Podczas wieczoru odśpiewano chóralnie kilka polskich kolęd przy akompaniamencie orkiestry, którą poprowadził Józef Maniecki. Na scenie kolędy śpiewali m.in. burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak, jego zastępca Paweł Machnicki, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Ispina” Elżbieta Kautsch, dyrektor MGOKiS Andrzej Topa i założyciel oraz lider dobczyckich „Werdebusów” Stanisław Żuławiński. Po koncercie w holu RCOS-u czekał na jego uczestników słodki poczęstunek.

Na zdjęciu: Kolędują samorządowcy, radni, sołtysi oraz urzędnicy Urzędu Gminy i Miasta Dobczyce (pierwszy z lewej burmistrz Dobczyc Marcin Pawlak). Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *