Partnerzy

Jarosław Szlachetka oświadcza

W związku ze szkalującym moją osobę materiałem jaki ukazał się w Gazecie Myślenickiej z dnia 8.10.2015 r. pt. „Mieszkańcy powinni o tym wiedzieć …” zamówionym przez p. Marka Łatasa, złożyłem wobec niego pozew wyborczy przedkładając stosowne oświadczenie.

W dniu dzisiejszym (14.10.2015 r.) Sąd Okręgowy w Krakowie wydał korzystne dla mnie postanowienie w trybie wyborczym w sprawie przeciwko panu Markowi Łatasowi. Sąd podzielił w zasadzie w całości moje stanowisko, że niektóre twierdzenia pana Marka Łatasa zawarte w zleconej przez niego publikacji w Gazecie Myślenickiej z dnia 8.10.2015 r. były nieprawdziwe a zarazem godziły w moje imię. W konsekwencji Sąd zakazał panu Markowi Łatasowi rozpowszechniania takich informacji, nakazał publikację sprostowania i przeprosin. Postanowienie jest nieprawomocne lecz – w razie wniesienia zażalenia przez p. Łatasa – liczę na jego utrzymanie w mocy przez Sąd Apelacyjny.

O ostatecznym rozstrzygnięciu sprawy będę Państwa informować. Jednocześnie oświadczam, że kandyduję do Sejmu RP z listy nr 1 – KW Prawo i Sprawiedliwość, miejsce 3.

Z poważaniem

Jarosław Szlachetka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *