Partnerzy

I Festiwal Fraszki w bibliotece

W sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej odbył się finał konkursu literackiego – „Fraszka – Igraszka” ogłoszonego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Myślenice”. Pomysłodawcą konkursu był Andrzej Boryczko, obecny prezes „Wspólnoty” zaś organizatorami wspomniane: MBP, Stowarzyszenie „Wspólnota Myślenice”, UMiG Myślenice oraz Myślenickie Stowarzyszenie Kultury.

Na konkurs nadesłano w sumie ponad siedemset fraszek w dwóch kategoriach: ogólnej i tematycznie dotyczącej Myślenic. Konkursowe jury wybrało spośród nich 101 utworów, które ostatecznie stanęły w konkursowe szranki. Pierwsze miejsca ex aequo przyznano Leonardzie Szubździe z Sokółki za fraszkę zatytułowaną „Współczesny Pan Tadeusz” oraz Dorocie Kamińskiej z Myślenic za fraszkę „Wyznawcy nowej sztuki”. Drugie miejsce jury przyznało Jackowi Kwincie za fraszkę: „Napis na drzwiach nowego supermarketu”, trzecie miejsce wywalczyła fraszka Macieja Gardziejewskiego z Warszawy zaś wyróżnienia otrzymały utwory autorstwa: Agnieszki Zięby z Myślenic, Anny Piliszewskiej z Wieliczki, Jana Bajgrowicza z Poręby i Jarosława Szocika z Bydgoszczy. Pełną relację oraz treść najlepszych fraszek znajdziecie państwo już wkrótce w papierowej wersji „Sedna”.

Na zdjęciu: Nagrodę przyjmuje laureatka konkursu Dorota Kamińska (druga z lewej). Foto: Maciej Hołuj

Jedna odpowiedź na „I Festiwal Fraszki w bibliotece

  • Ryszard pisze:

    Pani Anna PILISZEWSKA
    laureatka większości ogólnopolskich konkursów literackich w ostatnich latach, wygrywała między innymi w Skomielnej Czarnej a to nasz powiat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *