Partnerzy

Franciszek Wołek zaprasza na zlot zabytkowych samochodów

Wielka atrakcja czeka w najbliższą niedzielę (8 czerwca) miłośników motoryzacji, zwłaszcza starych, zabytkowych samochodów. Franciszek Wołek, właściciel myślenickiego, autoryzowanego zakładu mechanicznego „Bosch Service” oraz grupa jego przyjaciół organizuje I Myślenicki Zlot Samochodów Zabytkowych. Impreza rozpocznie się o godzinie 10 na płycie myślenickiego rynku, gdzie oprócz zapowiedzianych 70 samochodów zabytkowych z terenu całego kraju stanie ściana wspinaczkowa dla dzieci, wystąpi znana i ceniona orkiestra dęta „Orzeł” z Trzebuni, odbędą sie konkursy i zabawy dla dzieci (impreza organizowana jest także z myślą o nich), wystąpią zespoły artystyczne reprezentujące TG „Sokół” w Myślenicach. Na rynku pojawi się także gość specjalny zlotu, legenda polskiej motoryzacji Jan Ripper, który opowiadać będzie o historii prezentowanych pojazdów. Na rynku stanie kuchnia polowa serwująca wspaniałą, żołnierską grochówkę, o co zadba tokarski restaurator Stanisław Filipek. Przybyła na rynek publiczność weźmie udział w wyborze najpiękniejszego samochodu zaś wśród głosujących rozlosowane zostaną nagrody. Całość poprowadzi myślenicki wodzirej Piotr Gablankowski.

O 14 kawalkada starych samochodów przemieści się ulicami miasta na myślenickie Zarabie, gdzie przez chwilę uświetni piknik szkolny organizowany przez ZST-E w Myślenicach. Następnie uczestnicy zlotu zjedzą obiad w barze „Banderoza” i malowniczą trasą prowadzącą przez Kornatkę udadzą się swoimi pojazdami do Dobczyc. Tam na błoniach przy RCOS-ie nastąpi prezentacja samochodów zaś uczestnicy zlotu posilą się i odpoczną. Potem zwiedzą koronę zapory dobczyckiej i tą samą trasą powrócą na myślenickie Zarabie do „Banderozy” gdzie wręczone zostaną nagrody i puchary właścicielom najładniejszych samochodów i gdzie trwać będzie do późnych godzin wieczornych prawdziwie królewska biesiada.

Patronat nad zlotem objęły: Myślenicka Telewizja Powiatowa oraz miesięcznik „Sedno”. W gronie sponsorów i wspomagających imprezę znaleźli się m.in: drukarnia Grafipack, Gmina Myślenice, Burmistrz MiG Myślenice, hurtownia „Familia”, Izba Gospodarcza Ziemi Myślenickiej, TG „Sokół”, F.H.U. „Sonata”, „Wędzonka”, „Stelma” i Cukiernia Sawickich.  

Na zdjęciu: Franciszek Wołek, pomysłodawca i główny organizator zlotu przy swoich zabytkowych: renault i willisie. Foto: Maciej Hołuj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *